Odsouzený se nedokázal smířit s faktem, že se s ním dívka rozešla a našla si jiného partnera. V obavě o svůj život se tento týden obrátila na policisty, kteří případ řeší jako nebezpečné vyhrožování.

V dopisech, které slečna nachází ve své schránce od loňského léta, jí expřítel slibuje fyzickou bolest, kterou jí způsobí on sám osobně, jen co opustí zdi věznice. Také jí nepřímo vyhrožuje kamarády z prostředí věznice, kteří prý budou brzy propuštěni na svobodu a podle jeho slov jsou pro něj ochotni udělat cokoliv.

Začala se bát

Vzhledem k tomu, že podobných dopisů již přišlo několik, začala se dívka jeho výhrůžek skutečně bát. „Policisté nyní věnují případu velkou pozornost a ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro přečin nebezpečného vyhrožování. Za takový skutek může pachatel strávit ve vězení až jeden rok,“ říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

V tomto případě, pokud by soud uznal pisatele dopisů vinným z nebezpečného vyhrožování, mohl by si pobyt za mřížemi proti své vůli prodloužit.