Třiatřicetiletý muž, se kterým se před několika měsíci rozešla, však konec jejich vztahu zřejmě nese těžce a expřítelkyni permanentně zastrašuje. Za své jednání by mohl pobýt až rok za mřížemi.

„Podle trestního oznámení, které na něj mladá žena podala tento týden, jí už od ledna posílá výhružné SMS zprávy. V nich ji uráží nebo varuje před odplatou, která ji za rozchod čeká," říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Na policii se žena obrátila až nyní. Impulzem byl incident, který se odehrál během jejich ne tak úplně náhodného setkání na ulici před několika dny. Muž své bývalé partnerce začal vyhrožovat, že ji zmrzačí a jejího současného přítele rovnou zabije. Svému prohlášení pak dodal patřičné vážnosti tím, že své rozhodnutí  odpřisáhl na život svého vlastního syna.

„Policisté již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování a nebezpečného pronásledování, za což podezřelému může hrozit až dvanáctiměsíční trest odnětí svobody," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy z policejní svodky

Broušení nožů vyšlo dosti draho

Zloděj se vyklubal z brusiče nožů, který minulý čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne zazvonil u dveří bytu sedmasedmdesátileté ženy z českolipského sídliště Špičák. Muž středního věku jí nabídl brusičské služby a seniorka jej pozvala dál. Za nabroušení pěti nožů a jedněch nůžek si řekl o 700 korun a když mu žena zaplatila, její byt v panelovém domě v ulici Červeného kříže opustil.

Až o několik hodin později si žena všimla, že jí z kuchyňské linky zmizely tři zlaté prsteny, které si tu ráno odložila. Vzhledem k tomu, že od té doby u ní nikdo jiný než onen brusič nebyl, okamžitě jej začala podezírat a krádež oznámila policii.

Brusiče nožů odhaduje na muže ve věku mezi 40 a 50 lety, tmavších, krátkých vlasů a světlé pleti, vysokého zhruba 180 cm. „Nutno podotknout, že ho doprovázela jakási žena, které oznamovatelka nevěnovala příliš pozornosti, a tak ji ani nedokázala  přesněji popsat. Jisté ale je, že se v její domácnosti zdržovala také," dodává mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Policisté nyní po totožnosti neznámé dvojice intenzivně pátrají.

Okradli stavaře

Škodu za 27 800 korun způsobil zloděj stavební firmě, která provádí rekonstrukci přemostění u Zahrádek. Neznámý pachatel se mezi sobotou a pondělím vloupal do dvou skladových buněk, odkud odnesl materiál za 15 000 korun. V jeho rukách skončil nivelační přístroj, pákové kleště, kabel a plynová bomba s hořáky. Z odstavených strojů navíc odčerpal 80 litrů motorové nafty za skoro tři tisíce korun. Při svém činu lapka poškodil zařízení na stavbě. Po jeho totožnosti nyní pátrají českolipští policisté.