Napadením měl 13. prosince skončit pobyt manželské dvojice v hotelu v Novém Boru. Podle obžaloby měl muž svou ženu škrtit a rdousit. Napadená žena zemřela o několik dní později v českolipské nemocnici. Spolu měli malou dcerku, která byla soudu také přítomná.

„Nedokázal bych ji zabít. Ublížil bych tím své dceři. Je mi to líto, ale neumím vysvětlit, jak se to stalo. Nepamatuji si to,“ tvrdil obžalovaný muž u sodu. Soud ale neobměkčil a vyslechl si poměrně tvrdý rozsudek v horní polovině sazby. Hrozil mu totiž trest od deseti do osmnácti let.

Žena zemřela po několika dnech v nemocnici. Vážné poškození mozku způsobené dlouhým dušením a rdoušením přežít nemohla. „Laicky řečeno byla mrtvá už v okamžiku, kdy tam zasahovala rychlá záchranná služba,“ shrnul soudní znalec Radovan Havel.

Kromě známek po rdoušení se na mrtvé našly ještě stopy po úderech do hlavy a do krku. Vrah ji rdousil takovou silou, že neměla šanci se bránit. Útočník jí například zlomil hrtan.

Zaplatí odškodné malé dcerce

Z rozhodnutí soudu by si měl pachatel trest odpykat v mírnějším typu věznice s ostrahou. Podle nařízení soudu musí také zaplatit dcerce odškodné 240 000 korun. Po jeho odvolání případ zamíří před pražský vrchní soud.

(vrl, čtk)