Již několikrát trestaný mladík ho prý těžce zranil, po útoku měl navíc zraněnému muži sebrat zhruba 14.000 korun a mobilní telefon. Ve své výpovědi u soudu Hamburg svou vinu popřel. Hrozí mu pět až dvanáct let vězení.

Hamburg údajně zaútočil na opilého čtyřicetiletého muže 3. října 2008 brzy ráno. U autobusového nádraží na sídlišti Lada v České Lípě do něj podle spisu prudce strčil, muž upadl naznak a hlavou se udeřil o něco tvrdého. Zlomil si lební kost, krvácel do pohmožděného mozku a na nějakou dobu mu ochrnuly ruce.

U soudu byl dnes vyslechnut jak Hamburg, tak také napadený muž. Ten šel prý 2. října večer oslavovat do barů v České Lípě osmnáctiny svého syna. Již v mírně podnapilém stavu potkal Hamburga, kterého do jednoho z barů pozval s tím, že vypadá jako jeho syn. Nakonec spolu navštívili dva bary. Až do tohoto bodu se jejich výpovědi až na detaily shodovaly.

Poškozený vypověděl, že z druhého baru odešli spolu, ale hned na ulici se rozloučili a odešli každý jiným směrem. Po asi dvoukilometrové chůzi jej měl někdo napadnout. Po probuzení v nemocnici pak muž zjistil, že mu chybí mobilní telefon a hotovost. Hamburg však tvrdí, že z druhého baru spolu neodešli. Zároveň vypověděl, že mobil muži opravdu sebral, ovšem ne až po napadení venku, ale přímo v baru, ještě předtím než se rozloučili.

„Když jsem odešel z baru, viděl jsem ho v dálce, byl asi 100 metrů přede mnou. Pak jsem ho za několik minut náhodně potkal. Jen jsem do něj strčil, protože se mi nelíbilo jeho chování. Nic jsem mu ale už nesebral,“ tvrdil Tomáš Hamburg s tím, že si myslel, že muž žádné peníze nemá. Těžce zraněného muže objevil asi za půl hodiny náhodný chodec a přivolal záchrannou službu. Zanedlouho procházeli kolem místa zločinu lékař s lékařkou.

Jak vyplývá ze spisu, lékař muže prohlédl, konstatoval ale jen, že je opilý, a nechal ho bez pomoci ležet na zemi. Prý už slyšel, jak někde blízko houká sanitka. Život muže zachránili odborníci na jednotce intenzivní péči v českolipské nemocnici. Vzhledem k tomu, že je v případu potřeba vyslechnout ještě řada svědků, bude jednání odročeno na jiný termín.