Obvinění z podvodu již čelí pětadvacetiletý muž z Plzně, který prostřednictvích internetového obchodu nabízel notebooky a mobilní telefon. Zájemci, kteří zboží vydražili, poslali podvodníkovi peníze, ale věcí se nedočkali.

Povedený obchodník si navíc nechal peníze posílat na účet své babičky, která mu hotovost předávala, aniž by měla potuchy o tom, že je její vnuk získal nečestným způsobem.

Mladý podvodník si takto přišel na třiadvacet tisíc korun a za nezákonné jednání mu nyní hrozí až dvouleté vězení. Podobné obchodní praktiky provozoval na internetové síti sedmadvacetiletý Ostravák, kterému policisté prokázali dva případy podvodu. V aukci nabízel notebooky, za které vyinkasoval peníze, ale slíbené zboží zákazníků neposlal. Hotovost si samozřejmě nechal a utratil.

„V jednom případě se jednalo o fiktivní prodej, jindy nabízel existující notebook, který ale nakonec rozebral a rozprodal na náhradní díly. Poškození přišli dohromady o více než šestnáct tisíc korun,“ dodává mluvčí českolipské policie Milan Bradáč. Muže z Ostravy již policisté obvinili z podvodu.