„Jsi normální?“ stačila jenom hlesnout osmapadesátiletá žena, kterou z ničeho nic kopl do obličeje třiadvacetiletý mladík z České Lípy. K napadení přivolali svědci hlídky městské policie, přičemž jedna jela přímo k ženě, druhá prozkoumávala okolí a hledala pachatele. Žena byla zjevně v šoku z nenadálého útoku, zato svědci popsali mladíka poměrně dobře.

Incident se stal za bílého dne, krátce po třetí hodině odpolední v Bardějovské ulici. Do hledání útočníka se kromě strážníků zapojila i obsluha kamerového systému. Po dvou hodinách bylo pátrání úspěšné, muž se šinul po Děčínské ulici a bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. O koho jde, se povedlo zjistit až na obvodním oddělení Policie ČR.

A proč zcela neznámou ženu kopl do tváře, to nevěděl ani on sám. „Připustil pouze, že byl pod vlivem marihuany. Žena naštěstí vyvázla bez zranění, a tak se pachatel bude zpovídat u správního orgánu z přestupku ublížení na zdraví,“ uvedla mluvčí Městské policie Česká Lípa Eva Vlastníková.