Mladíci ve věku 14 a 15 let si ženu vyhlídli v nádražní hale a zeptali se jí na čas odjezdu vlaku do Ústí nad Labem. Ve skutečnosti šlo o zastírací manévr. Zajímala je jen její kabelka, kterou měla položenou na lavici vedle sebe. Když se jim podařilo ženu rozptýlit, starší z nich toho využil a ukradl jí z kabelky peněženku, se kterou utekl.

„Žena stačila popadnout mladšího kluka za rukáv a požadovala po něm, aby jí dovedl k jeho kamarádovi. Také mu řekla, že zavolá policisty. V té chvíli se rozeběhl a zmizel v budově nádraží,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Oznamovatelka to ale jen tak nevzdala a utíkala za ním. Následně se jí podařilo mladého zloděje zadržet. Jeho komplice odchytili dva kolemjdoucí mladí muži.

V době příjezdu policejní hlídky už mladíci peněženku u sebe neměli, nakonec ale hlídku dovedli na místo, kde lup ukryli. Peněženka s hotovostí, doklady a platební kartou se tak rychle vrátila majitelce a dvojice hříšníků putovala zpět do výchovného ústavu. Jejich "výlet" bude mít ještě dohru. „Starší z dvojice se bude před soudem pro mládež zodpovídat z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku a jeho rok mladšímu  kamarádovi může stejný soud uložit nějaké preventivní výchovné opatření,“ dodala Baláková.