K nevídanému vloupání došlo během noci ze soboty na neděli v nákupním centru Interspar v České Lípě. Spodem to kvůli zabezpečení nešlo, tak to vzal přes střechu. „Neznámý pachatel vyboural ve střeše otvor, kterým se dostal přímo do obchodu se sportovním zbožím. Jediné, o co se zajímal, byla značková obuv," říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Střešním otvorem zloděj z obchodu vynosil 146 párů bot různých značek. Dohromady v hodnotě 296 000 korun. Škoda na střeše a dalším vybavení prodejny přesáhla sto tisíc korun.

Další zprávy z policejní svodky:

Okrouhlá – Nádrže tří nákladního vozidel vyprázdnil neznámý zloděj. V noci na úterý se v Okrouhlé změřil na vozy značek Škoda a Tatra a odčerpal z nich dohromady 345 litrů nafty. Soukromé společnosti, které auta patří, tím způsobil škodu za 14 270 korun. Po totožnosti zloděje pátrají policisté z Nového Boru.

Česká Lípa, Lemberk – Sobotní nákup museli dopravit domů v ruce manželé z České Lípy, kterým někdo z podzemních garáží českolipského Intersparu odjel jejich škodovkou. Ke krádeži octavie za 150 000 korun došlo v sobotu. Pachateli stačilo k překonání zámku a nastartování pár minut, kdy byli majitelé v obchodě. Podobně dopadl nedělní výlet na zámek Lemberk pro vlastníka vozu stejné značky i typu. Octavii zaparkoval po půl třetí odpoledne pod  zámkem a když se za necelé dvě hodiny vrátil, místo bylo prázdné. Svého modrého vozu si cení na 170 000. Další škodovky se ztratily minulý týden během noci na pátek například v Novém Boru, kde ze Sadové ulice zloději odvezli felicii za 20 000, nebo v Kamenickém Šenově. Bílá Škoda Roomster v hodnotě 150 000 korun zmizela z Okružní ulice.

Česká Lípa - Pozor na zloděje v autobusech nebo vlacích. Minulý týden měla nepěkný zážitek dvaadvacetiletá žena z České Lípy, která cestovala z Prahy. Během jízdy jí někdo prošacoval bundu, kterou měla položenou vedle sebe na sedadle, a přivlastnil si její peněženku. Přišla především o doklady.