Každé léto zloději upírají své zraky a nenechavé ruce na kempy. A každé léto jsou úspěšní. I letos, a to díky špatnému počasí nejsou kempy hojně navštěvovány, se podobné případy objevují.

Naposledy o proběhlém víkendu v kempu v Hrádku nad Nisou. Dovolenou zkazil zloděj páru z Jablonce nad Nisou. V noci na pondělí přišli o batoh s cennostmi. „Přistoupil ke stanu, prořízl jej a batoh si odnesl,“ popsala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Zřejmě ale nebyl úplně spokojený, protože o kus dál kradl znovu. „Úplně stejně prořízl celtu předstanu jednoho z karavanů. Odnesl si různé cenné věci,“ uvedla mluvčí.
Dohromady způsobil škodu za sedmatřicet tisíc, sám ze svého lupu ale bude mít zlomek ceny.

Jiný zloděj, tentokrát ve starých Splavech, okradl muže přímo ve spánku. Ten přijel na Mácháč na dovolenou, ale měl ji zkaženou. Drzý pachatel využil toho, že si okradený muž stan nezavřel.

„U vchodu měl odloženou brašnu, kterou zloděj vzal,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Turista v ní měl veškeré osobní doklady, mobilní telefon a peněženku. Krádeží tak vznikla škoda necelých deset tisíc korun.

Zloděj v tomto případě využil příležitosti, kterou mu neopatrný turista dal. Bránit se zlodějům v kempech je ale velmi těžké. Nejlepší je mít cennosti u sebe i během spánku. Fungují i rady zkušených kempařů.

„Já si dávám vše cenné na noc do spacáku. Není to sice úplně nejpohodlnější, ale lepší než o ty věci přijít,“ řekla například Lenka Svobodová z Liberce.