Jedni pomáhají, jiní škodí. V týdnu, kdy se v Kamenickém Šenově koná dobročinná burza, jejíž výtěžek jde pro šenovský Klub handicapovaných dětí, místní desetiletý postižený chlape přišel rukou zloděje o své speciální vozítko, díky kterému mohl s rodiči vyrážet ven.

Kočárek někdo ukradl mezi středečním a čtvrtečním odpolednem z chodby činžovního domu v Nové ulici. Speciální sportovní kočárek golfového typu vyrobila firma Patron před dvěma lety na zakázku.

Desetiletý chlapec trpí závažným onemocněním svalů, kvůli které není schopen samostatné chůze a rodiče pro jeho přepravu nejčastěji využívají právě tohoto lehkého vozítka, které odpovídá jeho potřebám a tělesným rozměrům.

„Kočárek obdržela rodina bezplatně od odboru sociálních věcí a rodiče se nyní obávají i toho, že jeho ztrátu budou muset zaplatit ze svého. Jeho hodnota přitom činí osmnáct tisíc korun," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Vzhledem k tomu, že kočárek v barevné kombinace černé a světlezelené byl vyroben podle zvláštních parametrů, je málo pravděpodobné, že bude užitečný komukoliv jinému. Zloděj zřejmě vůbec nevěděl, o co chlapce připravil, a tak se na pachatele rodina obrací s prosbou, zda by ho mohl vhodným způsobem zase vrátit do chodby domu, kde chlapec s rodiči bydlí, na adrese ulice Nová 850, Kamenický Šenov.