Seniorka se však nevzdala a začala volat o pomoc. A její volání se vyplatilo. Zastavilo u ní vozidlo a řidič se dotazoval, co se stalo. "Vylíčila mu průběh celé události a muž přitakal, že lapku zahlédl utíkat. Nelenili tedy ani minutu, řidič pomohl seniorce nasednout do vozu a společně se vydali pronásledovat onoho pachatele," řekla tisková mluvčí policie Adéla Maňasová. Netrvalo dlouho, a když se muž objevil v jejich dohledu, řidič na nic nečekal, z vozu vystoupil a pachatele zadržel. Nenechal se zviklat ani jeho prosbami a sliby, že veškeré škody případně uhradí a následně jej předal policejní hlídce.

"Díky tomu, že se řidič zachoval takto duchapřítomně a nebyl lhostejný k osudu seniorky, kabelka se jí vrátila i s celým obsahem. Pokud by se ochotnému občanovi nepodařilo muže zadržet, žena by byla okradena nejen o více jak deset tisíc korun, ale i o platební kartu či osobní doklady," uvedla Maňasová.

Pachatel putoval do policejní cely a následně mu vyšetřovatel sdělil obvinění ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a zločinu loupeže. V případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až deseti let nepodmíněně.