Téhož dne navštívil Kaufland, ze kterého mu pak následně dělali „doprovod" pracovníci bezpečnostní agentury. Ti si totiž všimli, že si veškeré zboží, zejména potraviny a drogerii, neukládá do nákupního košíku, ale přímo do svého batohu na zádech.

U pokladny pak neprojevil žádný zájem, že by chtěl zboží zaplatit. „Pracovníci bezpečnostní agentury nenechali jeho jednání bez povšimnutí a zadrželi ho do příjezdu policejní hlídky. Ještě předtím veškeré odcizené zboží, jehož hodnota přesahovala dva tisíce korun, vrátili zpět do prodeje," uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Zadržený muž k celé věci podal vysvětlení, a i přesto, že hodnota odcizeného zboží korespondovala s kvalifikací přestupku, sdělili mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření z přečinu krádeže. Jedná se totiž o muže, který se podobného majetkového deliktu dopustil nejen v Čechách, ale také ve Spolkové republice Německo, kdy jej za krádež odsoudil soud v Görlitz.

„Rozsudek nabyl právní moci začátkem listopadu loňského roku. Za krádež mu v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky," dodala Suchánková.