V čase mezi 14. hodinou dne 29. srpna a osmou hodinou ranní dne 31. srpna někdo usmrtil na pastvinách v katastru obce Stružnice krávu ze soukromého chovu. Jedná se o čtyřletou zhruba  šestsetpadesát kilogramů vážící krávu plemene Mastný simentál, která byla přibližně ve třetím měsíci březosti.

„Zloděj ji usmrtil střelnou zbraní a pak z ní na pastvinách odřezal většinu masa, které si s sebou odvezl. Torzo těla s hlavou a vnitřnostmi zůstalo na místě. To by mohlo znamenat, že zloděje někdo při jeho činnosti vyrušil,“ popsala událost policejní tisková mluvčí Ivana Baláková. 

Zloději zastřelili na pastvinách březí krávu.

Policisté proto žádají případné svědky, kteří v uvedeném časovém úseku zpozorovali na pastvinách mezi Stružnicí a Bořetínem podezřelý pohyb vozidel  nebo osob, aby takové informace poskytli prostřednictvím bezplatné linky Policie ČR 158 nebo mohou kontaktovat kteroukoliv služebnu Policie ČR.

„Případ krádeže, která je způsobem provedení velmi neobvyklá, nyní objasňují policisté obvodního oddělení policie v Žandově. Majitel farmy vyčíslil vzniklou škodu částkou 28 000 korun,“ dodala Baláková. V případě dopadení pachatele mu hrozí až dva roky vězení.