Uplynulou neděli navíc odcizila zboží za více než 4 000 korun z prodejny Jysk. Do dvou dnů půjde před soud.

Jde o stejnou ženu, která se koncem listopadu vloupala do panelového domu v Brněnské ulici na sídlišti Špičák, odkud si odnesla prádlo ze sušáren a dekorativní předměty z chodby a způsobila tu škodu za celkem 43 500 korun.

Její počínání tehdy zaznamenala bezpečnostní kamera a policisté zlodějku krátce nato zadrželi. Stíhaná měla být na svobodě, ale ani hrozba vězení ji v dalším protizákonném jednání nezastavila. V sobotu 10. prosince navštívila panelový dům v Jáchymovské ulici na sídlišti Lada, kde po chodbách shromáždila lup v celkové hodnotě 6 700 korun. Kromě dámského a pánského oblečení se jednalo například i o dva páry značkových sportovních bot.

Hned následující den ji na útěku z prodejny Jysk v České Lípě zadržel prodavač poté, co tu ukradla zboží v hodnotě 4 209 korun. „Žena tady kolem půl páté odpoledne odcizila cestovní kufr na kolečkách, do kterého si naskládala ještě další zboží a pak se snažila s tímto kufrem projít bez zaplacení přes pokladnu.

Když ji pozorná prodavačka u pokladny oslovila, dala se zlodějka na útěk a byla zadržena kousek od prodejny zaměstnancem Jysku,“ doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Přivolaným policistům již se známou zlodějkou došla trpělivost, a proto ji zadrželi v policejní cele, kde si v rámci zkráceného přípravného řízení počká na rozhodnutí soudu o vině a trestu. Policisté jí ještě v neděli sdělili podezření z přečinu krádeže.