S batohem a několika taškami si minulý týden přišla neznámá žena pro květiny, kterými ozdobili své provozovny na Škroupově náměstí v České Lípě místní podnikatelé. Po zlodějce, kterou zachytily bezpečnostní kamery, pátrají českolipští městští strážníci.

Nejprve ohlásila krádež levandulí z květináče před obchodem majitelka potravin. „Osoba přišla ulicí Prokopa Holého, pokračovala před hotel Morris na Škroupově náměstí a nakonec odešla ulicí Tržní," informovala mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková. Ukázalo se, že se hledaná osoba pohybovala v místě dva dny po sobě. První den měla na sobě bundu s kapucí. Při druhé „sklizni" ji zachytila kamera umístěná na hotelu Morris.

Tetování na noze

Krádeže se pravděpodobně dopustila žena štíhlé postavy. „Na snímcích i na záznamu je patrný zvláštní znak na levém lýtku buď tetování, anebo tejpovací páska. Podle toho by mohl někdo z občanů osobu poznat a pomoci nám ji ztotožnit," dodala Vlastníková. Pokud víte, kdo je na záběrech, můžete kontaktovat městskou policii prostřednictvím prostřednictvím linky 156 nebo na emailu mp@mucl.cz.