On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE 

Od pátku do statistik přibylo jedno úmrtí s nemocí covid-19. Podle dat ministerstva zemřeli v pondělí dva lidé, v úterý a ve středu po jednom a ve čtvrtek byly oběti tři. Pátek je zatím podle ministerstva bez úmrtí. Údaje ale nemusí být konečné.

"S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování," uvedlo ministerstvo.

Nejvíc lidí s koronavirem zemřelo dosud v Praze, kde evidují 97 úmrtí. V Moravskoslezském kraji bylo obětí 61 a v Karlovarském kraji 39. Naopak nejlépe na tom je Zlínský kraj se třemi zemřelými.

 

V hlavním městě laboratoře zaznamenaly celkem 2194 nakažených, z nich se 1335 už vyléčilo. Na sto tisíc obyvatel v metropoli připadá více než 168 nakažených. Následuje Karlovarský kraj s téměř 161 nakaženými na sto tisíc obyvatel. Nejméně zasažené jsou jižní Čechy, kde na sto tisíc obyvatel připadá zhruba 29 případů nákazy.

Většina nakažených má mírný průběh nemoci. S covidem-19 je hospitalizováno 124 lidí, v těžkém stavu je 12 z nich.

Podle epidemiologů už ale celková plošná statistika není úplně relevantní a za současné situace má smysl zaměřit se na monitoring na lokální úrovni. Největším ohniskem koronaviru v Česku v poslední době zůstává důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné, v souvislosti s tímto místem bylo pozitivně testováno téměř 400 lidí.