Předchozí
1 z 5
Další

Tomáš Fichtner s rodinouTomáš Fichtner s rodinou.Zdroj: archiv Tomáše Fichtnera

Momentálně pobývám v Praze, kde mám vše, co potřebuji. Dobrou práci, rodinu, přátelé. Pocházím z Děčína, kde jsem vyrůstal do svých 18 let. V Děčíně jsem začínal s velkým fotbalem jako šestiletý klučina v místním fotbalovém klubu FK Pelikán Děčín. Pak jsem působil v FK Junior Děčín nebo klubu Jiskra Modrá. Momentálně hraji ve středočeském klubu TJ Jíkev, kde se sešla výborná parta fotbalistů i s ligovými zkušenosti. Fotbal je mým celoživotním společníkem.

Tomáš FichtnerTomáš FichtnerZdroj: archiv Tomáše Fichtnera

V 15 letech jsem začal hrát sálový fotbal a futsal. V sálovém fotbale jsem se dostal do reprezentace ČR U21, kde jsem získal zlato na evropském šampionátu. Následně jsem dostal pozvánku do reprezentačního A mužstva ve kterém působím dodnes. Díky reprezentaci jsem navštívil mnoho zemí. Příklad? Kolumbie, Čína, Bělorusko, Rusko a mnoho dalších. Ve futsalu jsem prošel celky Benago Zruč nad Sázavou, SK Slavia Praha, AC Sparta Praha. Teď už pátým rokem působím v celku FC Démoni Česká Lípa, kde jsem spokojený. Našel jsem skvělou partu lidí, která to dělá srdcem.

Tomáš FichtnerTomáš FichtnerZdroj: archiv Tomáše Fichtnera

Po vystudování obchodního managementu na střední škole v Teplicích jsem se odstěhoval do Prahy, kam mne zavála nabídka přestupu do nejlepšího sálovkářského klubu Chemcomex Praha od reprezentačního trenéra v sálovém fotbalu a dnes už i dobrého přítele Aleše Štorce. V Praze jsem se musel postarat sám o sebe, ze začátku to byl občas šok (smích). Život v Praze mne naučil být samostatný. Musel jsem si sám sobě prát, vařit a další mnoho věcí (smích).

Tomáš FichtnerTomáš FichtnerZdroj: archiv Tomáše Fichtnera

Pátým rokem pracuji ve společnosti, která je největším dodavatelem tepla pro Prahu na pozici manažer péče o zákazníky. Hlavní náplní práce je retence rizik odpojení do centrálního zdroje tepla, jednání se stavebními úřady a samozřejmě klienty. Na tomto místě se cítím velice dobře, práce mne naplňuje a mám stále možnosti se dále rozvíjet. Kvituji na tom to, že to není monotónní práce a potkávám velmi zajímavé lidi.

Tomáš Fichtner s rodinouTomáš Fichtner s rodinouZdroj: archiv Tomáše Fichtnera

Před sedmi lety jsem se seznámil s přítelkyní se kterou máme čtyřletou holčičku. Zjistil jsem, že skloubit práci, koníčky i rodinu je obtížné, ale mám tolerantní partnerku a za to ji opravdu moc děkuji. Holky jsou často samy doma, neboť já jsem na tréninku nebo na zápase. Holky mne ale plně podporují a fandí. I přesto, že jsem srdcař ve sportu, který dělám, rodina je na prvním místě. Letošní léto bude pro nás po sedmiletém letém vztahu završením, protože s partnerkou plánujeme svatbu. Tak se už oba moc těšíme. Naše malá snad ještě víc, protože bude krásná družička.