Předchozí
1 z 4
Další

V práci pomáhají a chrání v policejních uniformách, v civilu jsou to úspěšní sportovci. Pavel Čížek z českolipského oddělení hlídkové služby a Zdeněk Slovák, který pracuje na obvodním oddělení policie v Doksech, se na začátku května blýskli skvělými výsledky na Mistrovství České republiky v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu, které se konalo v Novém Boru.

Mistři republiky - Pavel Čížek a Zdeněk Slovák.Zdroj: Archiv PČR

Nejlepším výsledkem v kategorii junioři do 90 kg se zde Pavel Čížek nominoval na Mistrovství Evropy v disciplínách benchpress výkonem 200 kg a v mrtvém tahu výkonem 280 kg.

Pavel Čížek.Zdroj: Archiv PČR

Pavel je přitom držitelem zlaté medaile z loňského Mistrovství světa ve slovenské Trnavě v disciplíně benchpress. Za své loňské úspěchy se také po právu umístil na předních příčkách v tradiční anketě Deníku o Nejúspěšnějšího sportovce Českolipska za rok 2018. Ze slavnostního vyhlášení, které proběhlo letos v únoru, si odnesl ocenění za druhé místo.

Za své loňské úspěchy se Pavel Čížek po právu umístil na předních příčkách v tradiční anketě Deníku o Nejúspěšnějšího sportovce Českolipska za rok 2018. Ze slavnostního vyhlášení, které proběhlo letos v únoru, si odnesl ocenění za druhé místo.Zdroj: Deník / Kamil Košun

Jeho kolega Zdeněk Slovák soutěžil na nedávném mistrovství v Novém Boru v disciplíně benchpress v kategorii muži open a výkonem 230 kg vybojoval i on zlatou medaili a je mistrem republiky.

Zdeněk Slovák.Zdroj: Archiv PČR

Oba policisty nyní čeká příprava na Mistrovství Evropy v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu, které proběhne ve dnech 17. až 22. června v Německu. Budeme jim držet pěsti, ať je co nejlepší výsledek katapultuje na Mistrovství světa v americkém Chicagu. Pavel a Zdeněk jsou členové sportovního oddílu Powerlifting Kamenický Šenov a trénují je několikanásobní mistři světa v benchpressu, manželé Karel a Libuška Leiblovi.

Sportovci se svým trenérémZdroj: Archiv PČR