Předchozí
1 z 7
Další

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

U Policie ČR slouží Zdenek Slovák čtrnáctý rok. Působil na obvodním oddělení v Doksech, ale v současné době patří již k týmu českolipských kriminalistů. 

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

Vloni se svým kolegou Pavlem Čížkem upoutal zaslouženou pozornost, když excelovali na mistrovství světa v silovém trojboji, který se uskutečnil v americkém Chicagu a kde soutěžilo 82 borců. Každý ve své věkové a váhové kategorii tam vybojoval zlatou medaili. 

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

Zdenek trénuje v Kamenickém Šenově pod vedením Karla Leibla, právě jemu i jeho ženě je neskonale vděčný za své úspěchy. „Z důvodu pandemie jsme museli tréninky omezit spíše na konzultace a individuální cvičení, trenér je již v rizikové věkové skupině, včetně jeho zdravotního stavu a já ho nechci ohrozit… jako polda přicházím ke styku s velkým množstvím lidí a nerad bych na něj něco přenesl, ale stále je to můj trenér. To se nezmění nikdy. Tam kde jsem, jsem díky Karlíkovi a Libušce Leiblovým,“ říká Zdenek.

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

Jeho cesta k silovému sportu začala už když mu bylo sedmnáct, osmnáct let. „Před domem nám otevřeli fitness centrum. Pochopitelně jsem se tam zašel podívat. Chtělo se mi cvičit a tehdejší majitel si všiml, že mám silový potenciál. Navíc můj současný trenér právě trénoval jeho, takže mě přivedl za ním a já jsem se tomu sportu začal věnovat důkladněji. Pak jsem si udělal na čas přestávku, věnoval jsem se i jiným sportům a nakonec jsem se k bench-pressu zase vrátil,“ popisuje rekordman. 

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

Letos sice kvůli čínské chřipce i problémy s ramenem trénování částečně omezil, ale do dobré kondice se opět dostal a má v plánu vyrazit a uspět na několika soutěžích. Na počátku srpna vyjíždí na „extrifit cup“ v Otvovicích, dále 29. srpna se zúčastní pohárové soutěže Mácháč cup, která je rovněž nominační na MS v Maďarsku. „Na tyto soutěže jedu v rámci běžného treninku, tak nečekám své maximum, ale pouze jako tréninky pro další, pro mě již důležité soutěže,“ poznamenává. 

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

Těmi vrcholnými akcemi má být říjnové Mistrovství světa WUAP konané v Maďarsku a dále World Cup v benchpressu federace WRPF které se koná 7. listopadu. „Můj cíl je umístění na mistrovství světa a hlavně kvalitní výkon na světovém poháru, jelikož se jedná o federaci Ruska, a jak je známo, Rusové jsou velmi silní a já bych zde chtěl uspět,“ vypráví Zdenek Slovák.

Zdenek Slovák.Zdroj: archiv Zdenka Slováka

„Můj cíl je opět vysoký, rekord pro ČR je 227,5kg a světový rekord je 238 kg … takže cíl mám výkon 240 kg bez „superdresu“ což znamená bez použití doplňků pomáhajících s výkonem, ve váhové kategorii do 100 kg,“ dodává.