On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE 

Kromě 14. dubna, kdy čínské úřady naposledy informovaly o novém úmrtí člověka s covidem-19, se bilance zemřelých zvyšovala ještě dvakrát. O 1290 se navýšila poté, co vedení města Wu-chanu 17. dubna zrevidovalo své dosavadní údaje. Později ještě úřady přidaly jeden dříve nezaregistrovaný případ smrti. Celkem tak dosud s covidem-19 v Číně zemřelo 4633 lidí.

Dnes čínská zdravotnická komise oznámila, že za čtvrtek přibyly další čtyři případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2, všechny v severovýchodní provincii Ťi-lin, která hraničí s KLDR a Ruskem. Od počátku epidemie se v Číně nákaza koronavirem potvrdila u 82 933 lidí.

V čínských nemocnicích podle agentury AP zůstává již jen 91 pacientů s covidem-19. Zhruba 600 lidí je v domácí izolaci, neboť u nich panuje podezření na infekci. U některých z nich se již nákaza potvrdila, tito lidé ale nevykazují žádné příznaky choroby covid-19. Nakažených bez příznaků podle čínské zdravotnické komise přibylo ve čtvrtek jedenáct.

Čínské město Wu-chan, v němž se loni poprvé koronavirus SARS-CoV-2 objevil, dnes oznámilo, že na virus otestovalo více než tři miliony svých obyvatel. Jeho cílem přitom je otestovat všech 11 milionů obyvatele Wu-chanu.