Největší. Takový přívlastek si vysloužil novoroční ohňostroj v Abú Zabí. „Čtyřicetiminutová show pokořila tři světové rekordy - co do délky trvání, formy i objemu použité pyrotechniky. Ohňostroje navíc doplnila dronová show," shrnuje server The National News.

Jedním z unikátů, který atrakce Sky Views Dubai nabízí, je skleněná skluzavka vedoucí z 53. do 52. patra. Ze skla je opravdu celá, takže se může hostům zdát, jakoby letěli vzduchem.
VIDEO: Skluzavka jen pro odvážné. Skleněná atrakce se tyčí 200 metrů nad zemí

Show se konala na předměstí Al Wathba, pod záštitou prezidenta země, šejka Zayeda. Jeho tvář se dokonce objevila i na nebi. „Pro dronovou show, která doplnila mohutné ohňostroje, bylo použito 2022 dronů. Sformovaly se například do tváří vůdců Spojených arabských emirátů, mezi nimi i prezidenta, šejka Zayeda. Drony dále vytvořily na obloze obrazy některých slavných mrakodrapů v emirátech, planety Země či nápis Šťastný nový rok 2022," shrnuje server The National News.

Zdroj: Youtube

Novoroční ohňostroj v Abú Zabí bývá součástí festivalu šejka Zayeda, který návštěvníkům nabízí například i řadu koncertů. Letos celý festival doprovázely kvůli koronaviru přísná bezpečnostní opatření, na akci se například dostali pouze lidé s negativním PCR testem.

Vítání nového roku je v Spojených arabských emirátech oblíbenou událostí, přičemž největší města v zemi pořádají velkolepé ohňostroje, které už i v minulosti pokořily světové rekordy. Nejznámějším v zemi je ohňostroj v Dubaji, který si přijíždějí vychutnávat i tisíce turistů. Odpálen bývá z nejvyšší budovy světa, mrakodrapu Burdž Chalífa, nejinak tomu bylo i na přelomu let 2021 a 2022.

Zdroj: Youtube