Je to náhoda, ale už podruhé v relativně krátké době vzrušil sociální sítě případ velblouda, který se neočekávaně vyskytl někde, kde neměl. Loni v listopadu šlo o velblouda, kterého pro změnu v Česku brzy po ránu vyfotil na silnici III/29022 mezi Bedřichovem a Hraběticemi generální ředitel Silnic Libereckého kraje Petr Šén.

Velbloud se tehdy vytratil z malé zoologické zahrady v Jizerských horách a na "výletu" ho pravděpodobně zaskočil první sníh, proto se držel na vozovce. Šén si nečekanou překážku na cestě vyfotil a jeho snímek se stal v danou dobu rázem jedním z nejsdílenějších v prostředí českého internetu.

Zdroj: Youtube

Nyní zažívají něco podobného ruské sociální sítě s videem ze stepní oblasti nedaleko rusko-kazašských hranic, na nichž je zachycen klusající velbloud v kolejích. Video je pořízeno z lokomotivy jedoucího vlaku, jež se marně snaží odehnat velblouda z kolejí zvukem klaksonu. Zvíře před ní sice utíká, ale nejeví žádný zájem uhnout z kolejí.

"Běžel dvaadvacet kilometrů za hodinu, teď běží třináct za hodinu," ozývá se na videu hlas, který pravděpodobně patří strojvůdci lokomotivy.

Podle vyjádření lokální železniční společnosti Povolžské dráhy, které ocitovala Česká televize, podobných případů, kdy divoká či domácí zvířata vběhnou do komunikace, v Astrachaňské oblasti v poslední době přibývá.

"Každý v sobě nese potenciální riziko zranění cestujících a posádky lokomotiv,“ uvedla dceřiná společnost ruského státního dopravce RŽD.