VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českolipsko

dnes 11:00

Nové zařízení v novoborských teplárnách bude vyrábět i elektřinu

Nový Bor – Zatímco teplo vzniklé v klasických elektrárnách odchází bez užitku do vzduchu, takzvané kogenerační jednotky ho umí využít i pro ohřev teplé vody a topení. Dvě takové se právě instalují do tepláren v Novém Boru.

včera 18:30

Zámek Zákupy oslavil výročí 100 let v majetku samostatného českého státu

Zákupy – Zatímco většina hradů a zámků zavřela s posledním říjnem své brány, zámek v Zákupech si letošní největší novinku nechal až na samotný konec sezony. Vůbec poprvé se návštěvníci mohou podívat do prvního patra památky, kde vznikla autentická kancelář a byt lesního rady z období první republiky.

včera 15:00

Dobromysl slaví své kulatiny. Pomáhá pacientům už deset let

Liberecký kraj – Povzbudit nemocné při vyšetření, dopřát jim lidský kontakt nebo s nimi třeba pěstovat květiny přicházejí do liberecké krajské nemocnice dobrovolníci sdružení Dobromysl, a to už deset let.

včera 12:44

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Horní Libchava

Českolipsko – Ve středu 21. listopadu přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Českolipského deníku fotografie prvňáků ze škol na Českolipsku.

včera 10:30

Město Česká Lípa připravuje osvětový web o kardiovaskulárních chorobách

Česká Lípa – Srdce je jedním z nejdůležitějších lidských orgánů. Upozornit občany na nebezpečí spojená s takzvanými civilizačními chorobami má za úkol webová prezentace Srdce Lípy, kterou pro město za bezmála půl milionu korun připravuje firma Pears Health Cyber. Před nástupem do funkce starostky pro ni pracovala dosavadní starostka Romana Žatecká (ČSSD).

včera 08:58

Vánoční stromky z Ralska opět zamíří do dětských domovů

Ralsko - Vojenské lesy a statky již tradičně do sedmi dětských domovů v Libereckém kraji zdarma rozvezou po-slední listopadový týden borovičky.

19.11.2018

KRÁTCE: Kraj připravuje opravy silnic. Horní Police má nové vedení

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

19.11.2018

FOTO: Čerti ožili v pekelných dolech

Českolipsko – Do ulic vyrazí čerti s Mikulášem a anděly až za dva týdny, ale v Pekelných dolech u Lindavy začali řádit už nyní. V největším pískovcovém podzemí v Evropě, kde se natáčela i pohádka S čerty nejsou žerty, vzniklo opravdové peklo a na děti tu každý pátek a sobotu čeká spousta čertů různých hodností, andělé i pekelná výheň.

19.11.2018

FOTO: Kounicův dům se rozpadá. Bez střechy je už tři a půl roku

Česká Lípa – Co vidí každý, kdo jde kolem, už ví město oficiálně: vyhořelá barokní památka potřebuje alespoň provizorní zakrytí. Jinak spadne.Posudek pro město zpracoval statik David Mareček. Potvrdil, že je budova v kritickém stavu a pokud nedostane novou střechu, mohly by se vlivem další zimy začít do přízemí propadat stropní klenby.

18.11.2018

Studenti děkujeme vám. V Lípě vzpomněli na 17. listopad

Česká Lípa - V centru České Lípy se v sobotu konaly oslavy 17. listopadu.

17.11.2018

FOTO: Na Ještědu začala výstava. Ukáže původní vybavení

Liberecký kraj – Ikonické vajíčko, neboli závěsné křeslo, původní lampa navržená architektem Otakarem Binarem nebo fragmenty nádobí od návrháře Karla Wünsche. To a některé další věci, originály i repliky, mohou vidět návštěvníci horského hotelu Ještěd na výstavě s názvem Ještěd Originál, která se do vestibulu stavby vrací znovu po roce. K vidění bude ale jen krátce. Pouze do poloviny prosince.

16.11.2018

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Na zámek do Horní Libchavy dorazí svatý Martin. Motorkáři pořádají bál v Doksech.

16.11.2018

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

16.11.2018

Českolipsko plánuje oživit turistický ruch. Chce přilákat turisty i na pivo

Českolipsko – Znovu a lépe, řekli si zástupci měst a obcí v regionu a po rozpadu Sdružení obcí Českolipsko začali na více frontách budovat nové společné projekty, které mají do oblasti nalákat větší množství turistů. Poukazují například na nevyužitý potenciál mnohdy polozapomenutých unikátů, jindy reflektují zvyšující se oblibu malých regionálních pivovarů.

15.11.2018

Hlasování v anketě Alej roku začalo. Dvě jsou z Českolipska

Českolipsko - O titul Aleje roku v osmém ročníku ankety bojuje 92 kandidátek z celé republiky.

15.11.2018

Firmy v kraji si zaměstnance předcházejí. Nabízejí nadstandardní výhody

Liberecký kraj – Nízká nezaměstnanost nahrává lidem, kteří buď zaměstnání hledají, nebo uvažují o jeho změně. Šance jsou vysoké, firmy zaměstnance poptávají, mnohdy si je i přetahují. Už jen proto, že lidí se zájmem o práci není tolik, kolik by firmy potřebovaly. A tak vstupují do hry i benefity, které jsou nadstavbou k platu. A jejich nabídka dávno přesáhla úroveň stravenek.

15.11.2018

Čerti v Pekelných dolech se probouzejí

Svitava - Spousta čertů různých hodností, ale i andělé a Mikuláš bude čekat na děti v místě, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty. 

15.11.2018

V Ralsku obešli vítěze voleb. Oto Váradi se starostou nestane

Ralsko – Spojili se proti němu všichni. Volební leader SNK Evropských demokratů v Ralsku Oto Váradi dostal se svou stranou v nedávných komunálních volbách největší počet hlasů. Ani to strážníkovi městské policie z Mnichova Hradiště křeslo starosty nepřineslo. Obsadí ho 26letý Miloslav Tůma mladší z hnutí ANO. Do koalice se s ním spojilo Ralsko PRO všechny, KSČM a NOVÉ RALSKO. Ustavující zastupitelstvo bude příští týden.

14.11.2018

Volných míst je na Českolipsku stále víc než lidí bez práce

Českolipsko - Pokud by do práce nastoupili všichni lidé, kteří jsou evidováni úřady práce, stále by se nepodařilo obsadit stovky volných pracovních míst.

14.11.2018

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberecký kraj – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

13.11.2018

Naši prvňáci: Ve středu představíme děti ze ZŠ Prácheň

Českolipsko – Ve středu 14. listopadu přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci.

13.11.2018

KRÁTCE: Mimoň má mistra ČR v sudoku. Lípa našla vánoční strom

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

13.11.2018

Mezi Českou Lípou a Novým Borem nepojedou vlaky

Českolipsko – Oprava kolejí omezí v úterý a ve středu dopravu na železnici mezi Českou Lípu a Svorem. Výluka bude probíhat po oba dny v časech od 7:35 do 16:25 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
13.11.2018

Lípa ruší linku MHD a omezuje některé spoje

Česká Lípa - Optimalizace se týká hlavně málo využívaných časů. Rozbíjíte systém, říkají kritici.

12.11.2018

FOTO: Nový Bor zažil další Skleněnou noc

Nový Bor – Muzikantská. Takový podtitul měla letošní Skleněná noc, kterou v pátek pojedenácté pořádala sklářská škola v Novém Boru.

12.11.2018

Národní potravinová sbírka. Pro potřebné nakupují i za tisíce korun

Česká Lípa – Celostátní projekt Národní potravinová sbírka si mezi lidmi vybudoval značnou prestiž. V sobotu se do vybraných supermarketů a drogerií postavili dobrovolníci z různých charit a obdobných organizací a přebírali od dárců z řad nakupujících pestrou směs potravin, hygienických produktů a dalších věcí, které následně ulehčí život sociálně slabším spoluobčanům. A to i na Českolipsku.

12.11.2018

FOTO: Pátý ročník Kabelkového bazaru zaútočil na hranici 60 tisíc korun

Liberec – S maminkou desetiletých dvojčat se její manžel rozvedl rok před tím, než onkologicky onemocněla. Otec prvňáka Honzy zůstal zase na péči sám. Chlapec je často nemocný, což se projevuje i na výplatní pásce. Maminka tří dětí musela skončit v práci kvůli těžkému onemocnění mladšího syna. Co mají tyto tři příběhy společného?

12.11.2018

OBRAZEM: Brniště žilo jarmarkem s vůní masa

Brniště – Milovníci bujarého veselí a dobrého jídla si přišli na své na pátém Svatomartinském jarmarku v Brništi, který byl opět spojený s krůtími hody. Pro děti byly připravené dílničky tradičních řemesel, soutěže a divadlo. Návštěvníky pobavila irská muzika i kejklíři a chůdochodci. 

12.11.2018

Bezplatně poradí zadluženým lidem. V pondělí na úřadě práce

Liberecký kraj – Odborníci dnes, tedy v pondělí 12. listopadu, budou po celý den k dispozici dlužníkům na úřadech práce v České Lípě a Liberci.

12.11.2018

Nemlčí. O sexuálním násilí chtějí mluvit otevřeně

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Na počátku roku zasáhla svět kampaň MeToo. Právě pod tímto hashtagem se začaly tisíce lidí svěřovat se svou zkušeností ohledně sexuálního násilí. Pod tímto vlivem se Veronika Hávová z Jablonce rozhodla udělat vlastní projekt věnující se sexuálnímu násilí. „Společnost ho totiž často bagatelizuje,“ říká zakladatelka projektu.

11.11.2018

Nová geolokační hra má dostat děti od počítačů do přírody

Ralsko - Díky mobilní aplikaci mohou nejen děti netradiční formou poznat unikátní přírodu v Ralsku.

10.11.2018

Titul nejkrásnější nádraží Česka míří potřetí za sebou na Českolipsko

Blíževedly – Nejenže se nádraží v Blíževedlech letos dočkalo rozsáhlé opravy, ale teď se navíc může honosit titulem Nejkrásnější nádraží roku 2018. To včera na půdě Senátu udělili pořadatelé soutěže, která hledá nejpohlednější výpravní budovy napříč republikou už dvanáct let. Třetina z oceněných staveb přitom leží na tratích na Českolipsku.

9.11.2018

Lípa zruší málo využívanou autobusovou linku 201

Česká Lípa - Několik novinek čeká cestující městskou hromadnou dopravou v České Lípě.

9.11.2018

Lípa letos rozpočet neschválí. Ustavující zastupitelstvo bude až 21. listopadu

Česká Lípa – Všechny tři žaloby na průběh voleb v České Lípě krajský soud zamítl. Složení nového zastupitelstva už je tak definitivní a zbývá jediné, svolat ustavující zasedání a začít plnit volební sliby. O tom, kdy se úvodní setkání v podkroví radnice uskuteční, rozhoduje starostka, které dnem konání schůze končí mandát.

9.11.2018

Před podvodnými telefonáty varuje seniory nová kampaň policistů

Liberecký kraj – Prostřednictvím informačních kartiček, dostupných na úřadech, poště i ve zdravotnických zařízeních, upozorňují na podvodníky, kteří po telefonu požadují po lidech v důchodovém věku až statisíce korun.

9.11.2018

FOTO: V Horových sadech v Novém Boru vysadili dvacet keřů

Nový Bor – Den stromů ve čtvrtek se zpožděním oslavil Nový Bor. V Horových sadech před letním kinem přibylo dvacet rododendronů. Zasadili je lidé, kteří se zapojili do obnovené městské akce Zasaď si svůj strom. 

9.11.2018

80 let od Křišťálové noci. Českolipská synagoga hořela dvakrát

Česká Lípa - Na noc z 9. na 10. listopadu letošního roku připadá 80. výročí Křišťálové noci. Noci, které dostala jméno po střepech z rozbitých výloh židovských obchodů a oken synagog, včetně té českolipské. V celém Německu, Rakousku a také v Sudetech, které tehdy již byly připojeny k Říši, došlo k organizovanému útoku na Židy.

9.11.2018

FOTO: Koloseum v Liberci hostí festival deskových her

Liberecký kraj – Herní nadšenci míří v těchto dnech do libereckého Kolosea. Koná se tam festival společenských her HopeCON.

8.11.2018

Nový Bor i Česká Lípa si připomenou Den veteránů

Českolipsko - Válečným veteránům bude věnovaná tichá vzpomínka v pátek 9. listopadu na Lesním hřbitově v Novém Boru.

8.11.2018

Kabelky luxusních značek můžete v sobotu vydražit za zlomek ceny

Liberec – Kabelky exkluzivních značek jako Prada, Furla nebo Hogan můžete pořídit za zlomek ceny na dražbě, která se koná v rámci Kabelkového bazaru. Už popáté proběhne tuto sobotu, 10. listopadu, v OC Forum. Samotný bazar začne v 9 hodin a potrvá až do 14 hodin.

8.11.2018

Kraj ocenil nejlepší pečovatelky. Jsou ze Sloupu i Kamenického Šenova

Českolipsko - Ocenění si v libereckém divadle převzaly také Helena Graciasová z Domova důchodců ve Sloupu v Čechách a  Marta Zelenková ze sociálních služeb města Kamenický Šenov

8.11.2018

Restaurátoři dokončili obnovu fasád Červeného domu. Pořád je ale co opravovat

Česká Lípa /FOTO/ – Velmi náročný úkol pod pečlivým dohledem památkářů stál před restaurátory, kteří na jaře začali s obnovou sgrafitové fasády loveckého zámku u vodního hradu v České Lípě. Mimo jiné museli vyřešit, jak doplní lovecké motivy, které než částečně opadaly, fasádu renesanční stavby dlouhá desetiletí zdobily. Podařilo se to, ale jak už to u historických staveb bývá, práce je pořád po střechu, a to doslova.

8.11.2018

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka

/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

7.11.2018

Legendární družice posílala data na Českolipsko

Dubá - Observatoř a telemetrická stanice v Panské Vsi u Dubé pořádá v sobotu oblíbený Den otevřených dveří.

7.11.2018

Sto let v bílém plášti. Výstava na krajském úřadě zve na proměny zdravotnictví

Liberecký kraj /FOTO/– Starý inkubátor, modely zubů i otlučená železná postýlka. To vše je od pondělka k vidění ve vestibulu libereckého krajského úřadu. Fakt, že zdravotnická zařízení zaznamenala v poslední stovce let velké změny, dokládá nová výstava 100 let v bílém plášti. Panely vypráví o historii nemocnic, záchranné služby i zdravotnických škol.

7.11.2018

Dopravní policisté na Dušičky odhalili přes 150 přestupků

Liberecký kraj – Řidiči zaměstnali dopravní policisty Libereckého kraje o Dušičkách více než sto padesáti přestupky. Udělené pokuty dosáhly za sváteční víkend bezmála sedmdesáti tisíc korun.

7.11.2018

Mosty v Lípě čekají opravy. Řeší se financování, pomoct by měla dotace

Českolipsko – Nejméně devět mostů v okrese je ve špatném stavu. Vyplývá to z dat, která zveřejnil web Hlídač státu. V jeho výčtu jsou přitom jen ty na silnicích první třídy, další desítky jsou na silnicích vlastněných Libereckým krajem. Správci státních komunikací, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i kraj, na jejich opravě průběžně pracují.

6.11.2018

FOTO: Na burze v Lípě se představila třicítka škol

Česká Lípa – Desítky žáků 9. tříd dorazily v úterý na Českolipskou burzu škol, která proběhla v prostorách KD Crystal. Deváťákům se tu prezentovala bezmála třicítka středních škol a učilišť z Českolipska i celých severních Čech.

6.11.2018

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci z 1. C ZŠ Slovanka v České Lípě

Českolipsko – Ve středu 7. listopadu přinese tištěný Českolipský deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Českolipského deníku fotografie prvňáků ze škol na Českolipsku.

6.11.2018

FOTO: Psovod Václav Vančura z Tanvaldu sbírá úspěchy po ČR i Evropě

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Prvního psa, kříženku výmarského a maďarského ohaře Bellu, si Václav Vančura pořídil před sedmi lety. Letos spolu dosáhli na titul republikového mistra ve vyhledávání lidí v sutinách, lavinách a v plochách. To ale není pro 29letého hasiče z Tanvaldu jediný úspěch. Věnuje se totiž i mushingu, v němž se stal dvakrát mistrem Evropy a několikrát mistrem ČR.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT