Atrakce v areálu koupaliště již stojí a zbývají jen závěrečné úpravy. Bludiště bylo v Dubici usazeno mezi stromy a už nyní je patrné, že pro děti a mládež bude velkým lákadlem. Je ukotveno na čtyřech sloupech tyčících se do výšky 12,5 metru a je třípatrové. Spodní trasa obsahuje dva překážkové úseky, na střední trase musí návštěvníci zdolat tři úseky, aby se dostali do posledního patra, které je zakončeno tobogánem.

Nezapomnělo se ani na menší děti, pro které je zbudována lanová a překážková dráha pod bludištěm. Atrakce má být přístupná všem od tří do 99 let a nejvýše se návštěvníci dostanou do devíti metrů nad zemí. Jednotlivé lávky budou proti případnému pádu ze všech stran chráněny sítěmi, takže se prý rodiče nebudou muset bát o své potomky. Výhled a pocit volnosti však bude zábranou částečně omezený.

„Původně jsme uvažovali o lanovém centru, avšak 3D bludiště nám přišlo zajímavější a atraktivnější, protože ho v doprovodu rodičů mohou využít i menší děti,“ řekl již dříve českolipský místostarosta Juraj Raninec.