Mažoretky Adelline při ZŠ Partyzánská, ve spolupráci s DDM Libertin, se českého šampionátu zúčastnily se dvěma skupinami kadetek a juniorek. Obě skupiny pracovaly poctivě celý rok, aby se ve velkém finále mohly rovnat těm nejlepším mažoretkovým souborům z celé České republiky.

Postupu do finále předcházelo kvalifikační a semifinálové kolo. V obou kolech si děvčata odvážela prvenství. Od začátku měla tedy výborně našlápnuto.

Ve finále se dívky střetly s těmi nejlepšími a nakonec z toho cinklo nádherné stříbro pro juniorskou formaci Adelline a titul I. vícemistryň ČR, kadetky Adellinky si vybojovaly 3. místo a titul II. Vícemistryň ČR v nejvíce obsazené kategorii. Historicky poprvé se tak na Mistrovství Evropy probojovala skupina kadetek i juniorek.

Ke splnění hlavního snu jim však bude muset finančně pomoct široká veřejnost. ,,Je před námi velká výzva připravit co nejlépe naše děti a splnit si tak sen o evropském titulu, ale také sehnat peníze na cestu do italské Giulianovy, kde se evropský šampionát na konci června koná. Náklady na cestu jsou vysoké. Rozhodli jsme se prostřednictvím Startovače oslovit lidi s dobrým srdcem, kteří by nám pomohli se mistrovství Evropy zúčastnit," uvedla trenérka českolipských mažoretek Adéla Vavrušková.