„Bude to první charitativní obchod ADRY na Českolipsku, v centru České Lípy nedaleko radnice. Pokud všechno půjde hladce, tak bychom chtěli otevírat druhý nebo třetí týden v únoru. Obchod má být prosociální a proekologický,“ uvedl vedoucí českolipské pobočky organizace Petr Máška.

Sortiment nabídne různorodé zboží, které ADRA nabídne za sociálně dostupné ceny a z výtěžku následně bude podporovat sociální projekty na Českolipsku. Například dluhové poradenství a rozvoj dobrovolnické služby.

Podle Mášky chce obchod podpořit zejména místní komunitu, která v něm nalezne levné oblečení, věci pro domácnost, hračky, ale i spoustu dalších věcí, z nichž některé budou i nové, speciálně vyrobené pro tento obchod. „Můžete pomoci vícero způsoby, můžete se jako dobrovolníci zapojit do pomoci s fungováním tohoto obchodu, nebo finančně,“ informoval Máška s tím, že veřejnost může pro obchod již nyní darovat kvalitní použité oblečení, věci pro domácnost a hračky, popřípadě i dětské knížky nebo CD.

ADRA pro tento projekt našla inspiraci ve Velké Británii. V současné době má v tuzemsku 27 obchodů, z toho tři v Libereckém kraji.