Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUÁLNĚ: Silné sněžení a vítr komplikuje dopravu

Liberecký kraj – Od rána v Libereckém kraji hustě sněží, policisté už eviují několik nehod. Silnice mezi Jablonem a Libercem je podle policie před kolapsem. Na silnicich I/10 a 295 stojí kamiony.

5.1.2012 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šimr

TVOŘTE S NÁMI AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ. PIŠTE, TELEFONUJTE, FOTOGRAFUJTE.

12:20
Hasiči od rána evidují patnáct výjezdů. Zasahují především u popadaných stromů a pomáhají se zprůjezdňováním silnic a také u dopravních nehod, které se zatím obešly bez zranění. Nejvíce práce mají na Semilsku.

10:30
Hlavní tah na Polsko je stále uzavřený. Silničáři věřili, že se jim podaří zporovoznit už v devět ráno, jenže v oblasti stále silně sněží. Uazavřená zůstane silnice zřejmě celé dopoledne.

Řidiči ale mnohou mít problémy i na řadě dalších míst. Na hřebenech Jizerských hor a Krkonoš sněží, silně fouká a místy se tvoří takzvaná bílá tma. Se sněhem na vozovkách nebo jeho zbytky musí motoristé počítat ve většině okresů. Jen na Českolipsku by podle informací silničářů měly být po chemickém ošetření mokré.

pátek 8:25
Noční sněžení znovu zkomplikovalo dopravu v kraji. Úsek silnice z Desné do Harrachova je pro nákladní dopravu znovu uzavřen. Na silnici opět stojí uvízlé kamiony. Silničářům se nedaří zprovoznit silnici 29062 ve Vysokém nad Jizerou kvůli závějím. Jinde v kraji jsou silnice s opatrností sjízdné. Během dne by se měl vítr uklidňovat, postupně přestane sněžit.

22:30
V okolí Kořenova opět velice hustě sněží a místy je bílá tma. I přes maximální nasazení techniky nestačí silničáři udržet úsek silnice I/10 mezi Desnou a Harrachovem sjízdný pro nákladní kamionovou dopravu. Proto byl tento úsek po dohodě s Policií ČR ve 22 hodin pro nákladní dopravu uzavřen.

Silnici lemují odstavené kamiony, silničářům se totiž nedaří udržet komunikaci sjízdnou pro těžké nákladní vozy. Autobusy a osobní auta ale projedou.

"Pro ostatní dopravu je úsek sjízdný se zvýšenou opatrností. Předpokládané obnovení provozu v ranních hodinách," uvedl Pavel Pospíšil, vedoucí dispečer Krajská správa silnic Libereckého kraje.

18:15
Silnice v kraji jsou sjízdné, podle předpovědi by ale v noci mělo opět sněžit. V nížinách půjde spíš o přeháňky, na horách o trvalejší srážky. Navíc se opět přidá silný vítr.

17:00 Shrnutí
Hraniční přechod do Polska v Harrachově na Semilsku, který musela policie v 9:30 uzavřít kvůli sněhu, je od 13:00 pro veškerou dopravu opět průjezdný. "Žádné problémy na silnici I/10 na Harrachov už hlášeny nejsou," řekl ČTK hlavní dispečer krajské společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil.

Situace na silnicích v Libereckém kraji se odpoledne uklidnila, řidiči musí být ale nadále opatrní. Zbytky rozbředlého sněhu totiž zůstávají i na hlavních tazích a večer se v horách čeká další sněžení. "Přes noc má napadnout až dvacet centimetrů nového sněhu," dodal Pospíšil.

Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš napadlo dopoledne až 30 centimetrů těžkého mokrého sněhu, který se uklouzával. V okolí Kořenova na I/10 stály dopoledne kamiony a potíže byly i na dalších místech. Zablokovaná byla i spojnice mezi Libercem a Jabloncem přes Kunratice. Kamiony měly problémy i na silnici 295 ve směru přes Studenec na Vrchlabí.

Počasí v Libereckém kraji způsobilo řadu nehod většinou se ale obešly bez vážnějších zranění. K některým haváriím ale vyjížděli i hasiči, zasahovali také u popadaných stromů. Strom přes silnici odstraňovali v Hrabačově a Horní Sytové.

Spadlý strom způsobil komplikace i na železnici. Na trati mezi Tanvaldem a Velkými Hamry na Jablonecku zastavil provoz kolem 8:30. Asi za hodinu se trať podařilo zprůjezdnit.

Brzy se ale doprava znovu zastavila, protože lokomotivě jedoucí na trati z Kořenova do Tanvaldu na Jablonecku se při jízdě ze strmého kopce nepodařilo zastavit. Vlaková souprava projela asi tři stanice, strojvůdce nakonec vlak ubrzdil pomocí ruční brzdy. Cestující vyvázli bez zranění.

16:30
Lokomotivě jedoucí na trati z Kořenova do Tanvaldu na Jablonecku se ve čtvrtek dopoledne při jízdě ze strmého kopce nepodařilo zastavit. Vlaková souprava projela asi tři stanice, strojvůdce nakonec vlak ubrzdil pomocí ruční brzdy. "Cestující vyvázli bez zranění," ČTK o tom informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Příčina nehody se vyšetřuje, soupravě zřejmě selhaly brzdy. "Souprava se kolem 9:15 rozjela z kopce, který je v těch místech poměrně strmý, protože jde o bývalou ozubnicovou dráhu," řekl mluvčí. Na trati musel být přerušen provoz, obnovit se jej podařilo kolem 15:00.

14:05
Na rychlostní komunikace z Liberce na Turnov došlo v úseku u Hodkovic k dopravní nehodě. "Je tam nabourané auto, jeďte opatrně," hlásí Jana Veselá z Jablonce.

13:05
Hraniční přechod Harrachov opět otevřeli ve 13 hodin pro veškerou dopravu.Na silnici I/10 mezi Tanvaldem a Harrachovem leží zbytky rozbředlého sněhu a zmrazky, které se postupně odstraňují pluhováním. "Úsek je sjízdný se zvýšenou opatrností," dodal vedoucí dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje.

13:00
Situace je klidnější. Silnice v Liberci jsou většinou holé, nebo se zbytky rozbředlého sněhu. Rychlostní komunikace 35 na Turnov je také se zbytky sněhu sjízdná se zvýšenou opatrností. Podobně je na tom i Českolipsko, kde většinou prší. V jizerských horách leží na silnicích vrstva nového sněhu.

Na Jablonecku a Semilsku stále sněží, silnice jsou sjízdné s opatrností. Nadále fouká silný vítr

10:55
Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš napadlo ráno až 20 centimetrů těžkého mokrého sněhu, který se uklouzává. "Intenzivní sněžení by podle meteorologů mělo přetrvávat až do odpoledních hodin," řekl Pospíšil. Silničáři proto očekávají během dne problémy na silnici 10 i na trase od Turnova přes Železný Brod na Tanvald a doporučují kamionům, aby se této silnici až do večera vyhnuli a ve směru do Polska zvolili jinou cestu.

Komplikace se ráno objevily i na železnici. Na trati mezi Tanvaldem a Velkými Hamry na Jablonecku zastavil kolem 08:30 dopravu spadlý strom, trať se po 09:30 podařilo zprůjezdnit, krátce na to se však doprava znovu zastavila kvůli technické závadě na motorovém vlaku. Provoz na trati by měl být podle informací Českých drah obnoven kolem poledne.

10:45
Lučany nad Nisou - čtenářka Dáša: "Jede to z Jablonce do Lučan krokem. Kdo nemusí, ať raději nejede."

10:20
Čtenářka Soňa: "A do toho všeho se tu motaj řidiči s Áčkem v espézetce…"

10:00
Janov nad Nisou - čtenář Honza: "Jedu z Janova, tady to nezvládaj. Ale Jizerská 50 je jednou za rok, tak veškerá technika je asi tam."

9:30
Silnice I/10 z Desné na Harrachov je pro nákladní dopravu uzavřená. Krajská správa silnic ji uzavřela, protože ji nedokáže udržet sjízdnou. Hustě chumelí a na silnici stojí uvízlé kamiony. "Pro ostatní dopravu je úsek sjízdný se zvýšenou opatrností," uvedl cedoucí dispečer Krajské správy silnic Pavel Pospíšil. Od ranních hodin napadlo v okolí Harrachova a Tanvaldu 15 – 20 centimetrů nového mokrého sněhu a intenzivní sněží by mělo přetrvávat do odpoledních hodin.

8.50
Hlavní tah z Liberce na Jablonec je podle policistů před dopravním kolapsem. Tvoří se zde skoro dva kilometry dlouhá kolona. Silnice je pod sněhem, navíc ji blokují uvízlé kamiony.

Silné sněžení komplikuje dopravu po celém kraji. Na silnici I/10 mají problémy kamiony od Desné až do Harrachova, kvůli ledovce se zastavily kamiony i ve Studenci na Semilsku na silnici 295.

Policisté také od rána šetří několik nehod. Osobní auto sjelo do příkopu pod obchodem ve Světlé pod Ještědem, další dvě auta se srazila na třídě Dr. Milady Horákové v Liberci.

S využitím ČTK

5.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení