Ani rychlý příjezd kravařských dobrovolných hasičů nezachránil před smrtí místního muže, který se rozhodl v neděli ukončit svůj život upálením pomocí neznámé hořlaviny. „Naši chlapi předvedli profesionální výkon,“ chválil po zásahu svou jednotku velitel sboru Ondřej Říha. Jak ale Deníku potvrdil starosta Kravař Víc Vomáčka, muž svým zraněním nakonec v pondělí podlehl.

„Na místě zasahovaly dvě pozemní posádky a vrtulník, který převezl muže na popáleninové centrum nemocnice v pražských Vinohradech,“ uvádí mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Zraněný měl podle záchranářů rozsáhlé popáleniny na celém těle a během leteckého transportu do Prahy musel být připojený na plicní ventilaci. Druhý den v nemocnici zemřel.

Štěstí v neštěstí zažil muž, který zapomněl na střeše auta peněženku s několika desítkami tisíc korun. Objevila ji Anděla Jirásková, jedna ze čtyř českolipských asistentů prevence kriminality.
Z romské asistentky prevence je hrdinka

Vyloučili cizí zavinění

„Mohu vám pouze potvrdit, že jsme v neděli vyjeli k nahlášenému pokusu o sebevraždu na Žandovsko. Vzhledem k citlivosti případu nebudeme k události poskytovat žádné další podrobnější informace,“ říká policejní mluvčí Ivana Baláková. Na náš dotaz mluvčí uvedla, že policisté na místě vyloučili cizí zavinění.

O motivu sebevraha se po obci šíří jen spekulace. „Už prý dříve vyhrožoval, že to udělá,“ uvedla žena, která si nepřála být v této souvislosti jmenována. „I kdyby to přežil, byl by stejně do konce života traumatizovaný,“ dodává.