Předchozí
1 z 5
Další

Jiří Havner.Jiří HavnerZdroj: Deník / Petr PokornýJiří Havner
technický pracovník velitel hasičů, 63 let

Jsem tady doma už 55 let. Myslím si, že se Skalice od roku 1990 velice proměnila. Je tady spousta nových obytných domů, přistěhovali se noví obyvatelé, díky obci máme krásnou školu, nové chodníky a skvěle vybavenou hasičárnu. Příroda, okolí je tady nádherné, kamkoliv se podíváte, na Slunečnou, k Novému Boru. Každý z nás tady má nějaké své oblíbené místo, kout a tak určitě máme kam jít i v této smutné době a nabrat síly.

Zuzana Šídlová.Zuzana ŠídlováZdroj: Deník / Petr Pokorný

Zuzana Šídlová
učitelka ZŠ, 56 let

Máme to tu rádi, největší plusy vidíme v pěkné přírodě, klidu a v úžasných sousedech. To je moc důležité! V současné zimě a kovidové jsme se téměř denně museli vrhnout na uklízení sněhu, to lidé ze sídlišť a panelových domů většinou nezažijí, tady to letos při velké sněhové nadílce byla nutnost, abychom vůbec vyjeli z baráku a dostali se do práce.

Erika Teclová.Erika Teclová.Zdroj: Deník / Petr PokornýErika Teclová
účetní, 60 let

Mně se ve Skalici líbí, nikam bych se odtud určitě nestěhovala. Za tu dobu, co zde žiji jsem viděla, že se pro obec udělala spousta věcí, takže jsem celkem spokojená, až na některé maličkosti jako je třeba úprava náměstí, nelíbí se mi tady třeba ty přímo na náměstí „vystavené“ kontejnery na odpady. Jinak bych řekla, že se nám tady žije dobře.

Petr Oppitz.Petr Oppitz.Zdroj: Deník / Petr PokornýPetr Oppitz
podnikatel, 45 let

Jsem rodák, jsem tu zvyklý, ale přesto v rámci obce vnímám, že určité kroky jsou špatně, především v tom směru, že obec neumí zacházet s financemi, to vidím jako průšvih. Ani v době, kdy jsem byl v zastupitelstvu jsem neměl úplnou představu, protože tu „pokličku“ nad hospodařením nám nikdy nikdo neotevřel. Zlobíme se teď hlavně na stát, jak nefunguje, ale i tady dělají lidé práci, které nerozumí.

Martin Čangel.Martin Čangel.Zdroj: Deník / Petr PokornýMartin Čangel
sklář, 26 let

I když bydliště mám v Boru, jezdím sem od dětství, kdy zde naši budovali sklářskou huť. Všechno se tady muselo zrekonstruovat, protože tu původně byly prasečáky a kravíny. Trávili jsme tady čas od rána do večera, v současnosti jsem tady v práci vlastně skoro nepřetržitě celý týden. Je tady hezké prostředí, okolí, ale v budoucnu bych si chtěl postavit bydlení o kousek dál, v sousední Okrouhlé, protože jinak už bych se z pracoviště a ze Skalice asi vůbec nedostal.