Předchozí
1 z 5
Další

Jana KouckáJana KouckáZdroj: Deník/Petr PokornýJana Koucká
koordinátorka, 40 let

Pocházím z Hradce Králové a v České Lípě se mně žije dobře, mám tady všechno, co potřebuji. Líbí se mi moc okolní příroda, ta je úplně nádherná. Hradec je na tom asi lépe „kulturně“, ale já jsem tady spokojená, k dispozici tu máme všechny instituce včetně řady škol a kroužků.

Ivana VrbováIvana VrbováZdroj: Deník/Petr PokornýIvana Vrbová
sanitářka v nemocnici, 53 let

Jsem nespokojená s velkým nepořádkem po Lípě, poházené roušky, igelity, petky, plechovky. Zlobí mě také to, že je zde neskutečné množství přistěhovalců, vůbec nevím kde se tady vzali. A ještě se mi nelíbí, že spoje MHD nenavazují. Já bydlím v Dubici a autobusy mně nenavazují, abych mohla být včas v práci. Na spojení musím dlouho čekat.

Jaroslava KurucováJaroslava KurucováZdroj: Deník/Petr PokornýJaroslava Kurucová
sekretářka, 56 let

Žiju tady už 35 let…Těší mě velmi krásné okolí a příroda. Také ve městě se hodně zlepšilo, na sídlišti jsou domy opravené, postavili nám nové chodníky a parkoviště. Vše, co potřebuji mám při ruce. Jako problém vnímám soužití s cizinci, kteří u nás dlouhodobě pobývají a pracují. Projevuje se to nepořádkem v domech, kolem nich, „bojujeme“ i s hlukem, nebo na dětských hřištích, třeba konkrétně nové Rákosníčkovo hřiště, kde nemají naše děti šanci. Cizinců, co nám nerozumí je v České Lípě už zkrátka moc.

Andrea BandíkováAndrea BandíkováZdroj: Deník/Petr PokornýAndrea Bandíková
prodavačka, 42 let

Na Lípu jsem celý život zvyklá, ledacos se tady změnilo k lepšímu, na druhou stranu je nepřehlédnutelné a nepříjemné jak se centrum města „vylidňuje“, mizí obchody, služby. Jelikož trávím většinu času v zaměstnání, tak ani pořádně nevím, co vše nového se ve městě děje.

Valérie BakováValérie BakováZdroj: Deník/Petr PokornýValérie Baková
studentka, 16 let

Moc pěkné je zdejší okolí. Škola je bezva a město jako takové je celkem dobré. Asi jediné, co mně tady chybí je nějaké pořádné nákupní centrum.