Z druhého místa bude za hnutí kandidovat energetik Martin Brož a ze třetího obchodní ředitel Roman Hejna. K novým jménům patří například ředitel Technických služeb města Liberec Petr Šimoník, advokát Jan Riedl.  Mladou generaci zastupuje učitel ZUŠ Václav Filip a vedoucí výroby Jakub Křivohlavý.

„Všichni mohou díky svým odbornostem pomoci řešit problémy, které město trápí,“ říká Jitka Volfová s tím, že si hnutí ANO v České Lípě vzalo veliké ponaučení z toho, že se ve stávajícím volebním období jeho zastupitelský klub rozpadl. „Na kandidátce pro nadcházející komunální volby proto máme jen takové lidi, kteří chtějí opravdu pracovat a tvořit něco pro občany České Lípy, nikoliv pouze kritizovat a bořit,“ uzavírá Volfová.

Hnutí ANO chce především dořešit obchvat České Lípy, a tak zbavit město prachu, hluku a emisí z automobilové dopravy. V programu má rovněž péči o městskou zeleň a vysazování květin, což společně s rekonstrukcí a modernizací místních významných budov udělá město přitažlivější jak pro občany, tak pro turisty. „Nový kabát si například zaslouží Škroupovo náměstí a divadlu by prospěla modernizace, aby opět mohly být naší chloubou,“ doplňuje kandidátka na starostku Jitka Volfová.

Zaměřit se chce také na zajištění pozemků pro stavbu rodinných domů a řešit chce také otázku koupaliště, které ve městě chybí.