Hasičské vozy, z jejichž prodeje se má doplnit část kupní ceny nového moderního automobilu Volvo, se místostarostovi Nového Boru Jindřichu Marešovi dosud nepodařilo prodat.
Jejich prodejem jej pověřili městští zastupitelé, protože se předseda finančního výboru města Milan Přívratský ohradil proti tomu, že zastupitelé schvalují přijetí úvěru, místo aby se někdo aktivně staral o prodej vozů v hodnotě čtyř milionů korun.
„Na uveřejněné inzeráty, ve kterých za město vozy nabízím, se ozvalo několik zájemců, ale z koupě vždy z nějakého důvodu sešlo,“ sdělil místostarosta Jindřich Mareš. „Požádal jsem proto Radu města, aby mě pověřila jejich umístěním do autobazaru, který se prodejem hasičské techniky zabývá,“ dodal.
Proti tomu se však ozvali samotní hasiči. „Nemůžeme hned oba vozy dát do autobazaru,“ řekl novoborský dobrovolný hasič Martin Kočí. „Liazku ať si klidně odvezou, ale Tatra je pro nás nepostradatelná. Dokud tu za ní nebude náhrada, tak ji pryč dát nemůžeme,“ dodává.
„Tatru hasičům samozřejmě ponecháme. V pátek odvezeme ten druhý vůz a Tatru umístíme do bazaru až po tom, co dostanou k dispozici nové Volvo,“ reagoval na hasičova slova místostarosta.
Zda se vozy podaří prodat prostřednictví autobazaru je však také otázka, na kterou nikdo nedokáže odpovědět.
„Starších hasičských vozů je v České republice nadbytek. Nejen, že se naplno rozjely dotační programy na nákupy nové techniky u nás, ale především na Slovensku. Slovenští hasiči se tak starých aut zbavují prodejem v České republice, a to za daleko nižší peníze, než si představují získat městští zastupitelé z prodeje těch našich,“ vysvětluje Martin Kočí s tím, že cena za kterou se město bude snažit auto prodat je na jednu stranu příliš vysoká pro kupující, ale příliš nízká vzhledem ke kvalitě především vozu Tatra.
Ten prošel v roce 2004 generální opravou a od té doby s ním hasiči najeli necelých tisíc kilometrů.

Další zprávy z regionu najdete zde