K razantnímu rešení neúnosné a nebezpečné situace přistoupili společně Vojenské lesy a statky ve spolupráci s republikovou policií a městskými strážníky z Ralska. „Zlepšilo se to tu o osmdesát procent, a to od té doby, co tu auto porazilo bruslařku. Cítím se tu mnohem bezpečněji,“ pochvaluje si Zuzana Šimonová, která na letiště zamířila společně s přáteli. „Na problém jsme upozorňovali policii, ta je ale v tomto případě prakticky bezmocná, protože se v případě letiště nejedná o klasickou pozemní komunikaci, a tak je postih všech motoristů, kteří zákaz poruší prakticky nemožný,“ řekl ředitel mimoňské divize Vojenských lesů a statků Jiří Janota.
V uplynulých týdnech přibyla na všech příjezdových cestách dopravní značení zákazu vjezdu. Stále se ale najdou ti, kteří zákaz bezostyšně porušují.
„Zrovna před chvílí tudy projel špalír motorkářů a mířili někam do prostoru. Ale už to zdaleka není tak intenzivní jako před třemi týdny,“ uvedl Josef Herman z Mladé Boleslavi, který si do prostoru vyjel společně se svou rodinou na cyklistický výlet.