Půlkou auta ve vzduchu zůstal viset Jiří Šafra poté, co najel na blokovací válec na Jindřicha z Lipé v České Lípě. V tu dobu však měl být válec v zemi a pěší zóna v centru města měla být pro auta bez problémů průjezdná. Škodu třicet tisíc korun, které bude podle odhadu stát oprava auta, chce Jiří Šafra vymáhat po městě. Podle Antonína Doležala, zástupce ředitele městské policie, která válce obsluhuje, je viníkem řidič.

„Vyjížděl jsem z Moskevské ulice a neviděl nic, co by mi bránilo odbočit vlevo. Pravý sloup byl zasunutý v zemi. Najednou rána a jak jsem měl kola v levém rejdu, najel jsem na sloup, ten se částečně vyvrátil a zapříčil se o podlahu auta,“ popsal Jiří Šafra.

Mechanismus zamrzl

Dva blokovací válce brání vjezdu aut do ulice Jindřicha z Lipé vždy od jedné do páté hodiny odpoledne. Na dálku je ovládá obsluha z řad sloužících městských strážníků. „Došlo k technické závadě, kdy u zmíněného válce zamrzl mechanismus a on nezajel do země,“ vysvětlil zástupce ředitele českolipské městské policie Antonín Doležal.

Ten doplnil, že pověřený strážník závadu nahlásil na příslušný městský odbor, aby zajistili označení místa patřičným dopravním značením.

„Žádné upozornění nebo značení tam nebylo, a to bylo už hodinu a půl poté, co měl být válec dávno v zemi. Až po mé nehodě se ulice uzavřela a překážka byla označená značkou a páskou,“ řekl Jiří Šafra.

„Nehodu si převzala dopravní policie. Jako viníka označili řidiče, ten s tím nesouhlasil a tak se celá záležitost přesouvá do správního řízení,“ dodal Antonín Doležal s tím, že celý průběh je zaznamenaný na kamerovém systému.

Jiří Šafra podle svých slov nevidí důvod, proč by měl on být viníkem. Podle něj vyčnívající sloup nebyl při odbočování vidět. „Kryl se s veřejným osvětlením a ani jeho oranžová barva není po setmění výrazná. O chybějícím dopravním značení ani nemluvím,“ dodal Jiří Šafra.