Lyžaře v zimě a cyklisty v létě budou vozit nově zaváděné turistické autobusy. Sportovci si tak budou moci v klidu dojet na Ještěd či do Bedřichova, v létě pak do Hrádku nad Nisou, nebudou muset mít strach o svá auta, anebo se vypravit ve větší skupině za pohybem v přírodě. Každou sobotu a neděli vyjedou tři spoje denně. První autobusy vyjedou v sobotu 2. ledna podle jízdního řádu.

„Rada města vybrala společnost ČSAD Česká Lípa, která bude jezdit na zimních i letních linkách,“ uvedla starostka Hana Moudrá.
Celkem má Česká Lípa v rozpočtu na tuto službu jeden milion korun. „Oslovili jsme i starostky dalších měst a obcí, jimiž trasy vedou, aby se spolupodílely na financování těchto turistických autobusů,“ doplnila Hana Moudrá.

„Zastupitelé schválili, že se na provozu autobusů bude Nový Bor podílet třiceti tisíci korunami,“ řekl starosta Nového Boru Jindřich Mareš.
Autobusy budou přizpůsobené pro přepravu lyží nebo kol.

Zimní turistické autobusy pojedou přes ski areál Ještěd do Bedřichova, kde mají lyžaři možnost dojet dalším ski busem do oblasti Hrabětice. Trasa tohoto autobusu povede z České Lípy přes Nový Bor, Cvikov, Liberec do Bedřichova. Náklady na tuto linku jsou 340 tisíc korun.

Výhodou těchto mimořádných autobusů bude možnost využívat jízdenku IDOL s platností 24 hodin nebo i hromadnou jízdenku IDOL + 5. Pro tříčlennou rodinu tak vyjde jedna jízdenka na 28 korun.

Jízdní řády turistických autobusů

Trasa: Česká Lípa – Nový Bor – Cvikov – Liberec, Horní Hanychov – Liberec, Bedřichov – Bedřichov.
Odjezdy z České Lípy každou sobotu a neděli: 7.00, 11.00 a 15.00 hodin
Trasa opačná, tedy Bedřichov – Česká Lípa.
Odjezdy z Bedřichova: 10.30, 14.30 a 18.00 hodin.
Lyžařské autobusy budou jezdit každou sobotu a neděli od 2. ledna 2010 do 28. března 2010.