Vedení Autoklubu Česká Lípa požádalo město o příspěvek tři sta tisíc na pořádání sportovních akci na sosnovském autodromu. „Jde o významné sportovní podniky, na nichž se vystřídá padesát tisíc lidí, což znamená přínos pro Českou Lípu,“ vysvětlil Jan Mochan z českolipského autoklubu.

Město první žádosti o příspěvek nevyhovělo, respektive ji neprojednávalo. „Šlo o příspěvek z výtěžku výherních hracích přístrojů, ale žádost přišla až po tom, co bylo rozdělování uzavřené,“ vysvětlila starostka Hana Moudrá. Další část peněz z automatů se bude rozdělovat v září. Autoklub obdržel deset tisíc z grantů na cestovní ruch. „Celkem jsme na tento účel rozdělovali sto tisíc, autoklub dostal deset, což není moc,“ omlouvala se Hana Moudrá.

Na autodrom padá stín pochybností

Na určité pochybnosti upozornil zastupitel Jan Riedl. „Existuje určitý stín pochybnosti vyplývající z nejasných vztahů. Pomohlo by, kdyby majetkové vztahy byly zcela průhledné,“ podotkl. Připomněl tak události z roku 2003, kdy jedna ze společností, která zde podnikala a vlastní část dráhy, spadla do konkurzu. Pořádání akcí se tehdy ujala společnost Autodrom Promotion s. r. o. , kterou rovným dílem vlastnili Charouz Group Praha a CL-invest Česká Lípa.

Policie se o dění na autodromu zabývala jak v souvislosti s kauzou Berka tak i kvůli personálnímu propojení na společnost, která autodrom koupila ve druhé dražbě za pouhých 4,6 milionů korun. Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil dne 25. srpna 2006 konkurz na majetek úpadce Autodrom Sosnová, s.r.o., Sosnová čp. 200, Česká Lípa II z důvodu, že majetek nepostačuje k úhradě nákladů na konkurz.

Nyní autodrom funguje bez problémů a jak vysvětlil Jan Mochan, část jej vlastní Autodrom Sosnová a. s., část Autoklub ČR Česká Lípa. Společnost Autodrom Sosnová s. r. o. tu provádí hospodářskou činnost. Na podporu vystoupil i Petr Skokan, který zdůraznil, že si velmi váží toho, že autodrom funguje.

Předseda sportovního výboru Zdeněk Novák pak také připomněl, že vyhověli žádostem o příspěvky v celkové výši sto tisíc korun. „Posouzení další tří set tisícové dotace nechal sportovní výbor na zastupitelích,“ doplnil.