Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Vyhláška regulující provoz výherních automatů v Novém Boru zůstala u ledu.
Se záměrem regulovat počet výherních hracích automatů ve městě přišel v červenci místostarosta Jindřich Mareš.
„Hracích automatů je ve městě mnoho. Jde o to, aby byl jejich počet regulovaný, aby hrací automaty nenarušovaly veřejný pořádek,“ zdůvodňoval svůj návrh, ale dodával, že nehodlá zrušit všechny hrací automaty ve městě.
Nechal úředníky zpracovat návrh nové, obecně závazné vyhlášky a předložil jména dvaašedesáti ulic s návrhem veřejně přístupných míst, ve kterých by se neměly výherní hrací přístroje provozovat.
Místostarostův návrh narazil už v prvním kole, protože neprošel přes sedmičlenný finanční výbor. „Z ryze pragmatických důvodů jsme většinou hlasů nedoporučili, aby zastupitelstvo vyhlášku regulující počet výherních hracích přístrojů přijalo,“ potvrzuje Milan Přívratský, předseda finančního výboru. Důvody jsou jasné. V loňském roce vybralo město od provozovatelů automatů na poplatcích téměř čtyři miliony korun.
„Nehledě na to, že hrací automaty mohou majitelé velmi rychle nahradit jinou formou hazardu, která nepodléhá téže legislativě jako výherní hrací přístroje,“ upozorňuje Milan Přívratský.
Místostarosta Jindřich Mareš svůj záměr nepředložil radě města, a tak návrh vyhlášky nedoputoval ani k zastupitelům. Protože jde o nemalé peníze, není pravděpodobné, že se regulací počtu výherních hracích automatů ve městě budou novoborští zastupitelé v dohledné době zabývat.

Další zprávy z regionu najdete zde