Od té doby uplynulo pět let a amatérský fotograf Svatopluk Dvořák s pilotem ultralightu Tomášem Klimešem podnikli nad místní krajinou desítky letů. A nafotili přes 5000 snímků.

„Létání se Svatoplukem je vždy velmi dobrodružné. Chce po mně, abych létal nízko a ještě pomaleji, než je vůbec možné, žádný úhel není pro jeho objektiv dost dobrý. Spokojný byl, až když jsem těsně nad vrcholky stromů nalétával nad Pravčickou bránu už po patnácté, ale to zase zapadlo slunce,“ líčí Klimeš.

V pátek na varnsdorfské radnici společné dílo poprvé vystavili. A byla to společenská událost. Na vernisáž přišli fotografové, letci, profesionální piloti ČSA, místní letečtí modeláři, přátelé. Výstavu zaštítila radnice a sponzorovali všichni místní podnikatelé.

A ještě jedna dobrá zpráva nakonec: výrobce letadel OK Light Příbram vyrobil pro ty dva nový typ ultralightu – bez dveří. Poprvé na něm vzlétnou do oblak letos na jaře. „Šluknovsko a Českolipsko jsou mimořádné krásné kouty republiky. Jsem moc rád, že je tito skvělí lidé zachytili na fotografiích,“ řekl starosta Varnsdorfu Martin Louka, který vernisáž uváděl.

Výstavu fotografií na chodbách varnsdorfské radnice si můžete prohlédnout do 31. března.

Autor: Vojtová Hana