Českolipská radnice už podruhé uspořádala setkání s dříve narozenými občany města. „Uvítala jsem, že přišli senioři také z dalších městských lokalit, kteří zareagovali na moji výzvu ke spolupráci. Myslím, že jsme vykročili správným směrem,“ konstatuje starostka města Romana Žatecká s tím, že na základě předchozí schůzky už město například do letošního plánu údržby přidalo také opravu zídky u Základní umělecké školy, která je podle starostky v opravdu zoufalém stavu.

Strážníci přitvrdí

K setkání se seniory starostka přizvala také ředitele Městské policie Vladimíra Jeníka a vedoucí odboru správy majetku města Petru Novotnou.

Senioři tentokrát s radnicí probírali například duplicitu dopravního značení nebo míru tolerance k těm řidičům, kteří na sídlištích nerespektují zákazy stání. „Shodli jsme se, že ve chvíli, kdy se situace s parkováním v dané lokalitě zlepší, míra tolerance je nulová. Jinak by vynaložené peníze do rozšiřování parkovacích ploch byly k ničemu,“ podotýká Žatecká s poukazem na už probíhající nebo teprve plánovaná řešení nedostatečné kapacity sídlištních parkovišť.

„Senioři se od vedoucí oborou správy majetku města mimo jiné také dozvěděli, že není v silách městského rozpočtu investovat do všech přístupových cest k bytovým domům, neboť jde o čistě účelové komunikace sloužící pouze určité skupině lidí. Přednost dostávají místní komunikace, které jsou mnohonásobně frekventovanější. Nebrání proto majitelům domů, když si opravu sami zajistí,“ uvádí mluvčí města Eva Markgrafová. Zároveň dodává, že stačí požádat město jako majitele o svolení.

Jeden z dotazů se týkal připravované revitalizace Vladimirské ulice na Špičáku, jejíž realizaci obyvatelé očekávali už v letošním roce.

Město muselo přistoupit k jejímu odsunutí na další rok. „Revitalizace musí postupovat po etapách. Stavebními pracemi, které znamenají také dopravní omezení, nelze paralyzovat celé sídliště. Letos budou proto dokončeny vloni zahájené práce v Budyšínské, Zhořelecké, Žitavské a v Bardějovské,“ dodává Markgrafová.