Dramatické chvilky zažili ve středu dopoledne ve Svoru. Při opravě opěrné zdi místního potoka se převrátil stavební stroj. „Bagr se zvrhnul přímo na osobní vůz značky Škoda Fabia, který stál poblíž,“ prozradila Deníku starostka obce Jaroslava Petrboková.

„Řidič bagru při pracích popojížděl, najel na balvan a převrátil se na levý bok ramene pracovního stroje, který spadl na zaparkovanou Škodu Fabii,“ upřesnil danou situaci mluvčí českolipské policie Milan Bradáč a přidal několik podrobností: „V osobním autě nikdo neseděl, řidič bagru vyvázl bez zranění, i když ze stroje vypadl ven.“

Vezl nákup známému

Majitel auta přivezl nákup svému známému. Na chvíli vystoupil, a když se vrátil k autu, ležela na něm část stavebního stroje. Chvíli před tím místem projížděla jiná auta. Kdyby bagr spadl na ně, mohlo se stát velké neštěstí. Podle velitele zásahu Sboru dobrovolných hasičů ze Cvikova Pavla Tůmy bylo auto na odpis.

„Veškeré sloupky zlomené a samozřejmě, že auto tu tíhu bagru nevydrželo.“ Hasiči zasypávali vozovku sorbentem, aby nafta nenatekla do potoka. „Skutečně k úniku nafty a oleje do vody nedošlo,“ potvrdila starostka obce. Podle místních obyvatel se na místo sjela čtyři hasičská auta a samotný „chodící“ bagr postavili na nohy pojízdným jeřábem kolem třinácté hodiny.

Práci na opravě opěrné zdi podle starostky obce zadávalo Povodí Ohře. „Toto je stavba, kterou provádí dodavatel a za veškeré skutky je zodpovědný zhotovitel,“ řekl na adresu nehody tiskový mluvčí Povodí Ohře, státního podniku, Jan Svejkovský. „V rámci zachování obchodního tajemství nebudeme zveřejnit dodavatele.“ Škodu policisté předběžně vyčíslili na 100 tisíc korun.

Autor: Tomáš Mařas