Možnosti prohlédnout si právě rekonstruovaný Sportareál využila v neděli řada zájemců. Městský úřad spolu se stavební firmou zde připravili první den otevřených dveří. Ačkoliv zde stavební práce stále probíhají, zvlášť v bazénové části se bylo na co dívat.
Plavecký bazén se šesti drahami doplňují vířivky a relaxační bazén, jaký známe z libereckého Babylonu. „Bude tu i bazén napojený na zvláštní technologii čištění vody, kde se budou učit plavat novorozeňata a malé děti. Voda zde bude ve zvláštním režimu,“ popsal místostarosta Jan Stejskal.
Zvenku už je vidět část tobogánu, který je dlouhý 64 metrů. Jak řekl stavbyvedoucí Jaroslav Čapek, tobogán bude uzavřený, to znamená, že na něj namontují ještě druhý půlkruh. Doplní jej 14,5 metru dlouhá skluzavka pro dva. Podle Jolany Nebřenské bude v novém bazénu větší teplo než dříve díky novému obvodovému plášti.
Na zimním stadionu je kromě nové střechy také nová technologie chlazení. „Zatímco dříve tu bylo 1600 kg čpavku, v nové strojovně stačí osmina, tedy 200 kg,“ řekl Jaroslav Čapek.
Nejdražší na celém Sportareálu je technologie, čistička a kogenerační jednotka.
Jak řekl Jan Stejskal, kolaudace je naplánovaná na duben příštího roku. „Pak bude asi měsíc probíhat zkušební a zátěžový provoz, během něhož už bude veřejnost do Sportareálu chodit,“ shrnul.
Na otázku, jaké bude vstupné, odpověděl Jan Stejskal: „Přibližně stejné jako v okolních městech, tarify zatím neznáme, ale bude celodenní, rodinné vstupné a podobně.“ Provozní doba bude také delší než doposud, a to do 22 hodin. Stejně tak na zimním stadionu budou očíslované sedačky a ceny za vstupenky budou podle místa.
Celý areál včetně tobogánu bude střežit kamerový systém.

 

Další zprávy z regionu najdete zde