Rekonstrukce Sportareálu postupuje kupředu. Kolemjdoucí mohou vidět, že už obvodové zdi jsou téměř hotové.
„V interiéru jsme dokončili obklady bazénových těles a finišujeme s obkládáním vnitřních prostor, s pokládkou dlažby jsme zhruba v polovině,“ shrnul Radek Kotrč, manažer projektu za Syner.
Těmto pracem předcházely zátopové zkoušky všech pěti van, tedy plaveckého bazénu, dojezdového bazénu, whirpoolu, relaxačního a výukového bazénu. „Naplnění vodou jsme provedli na podzim loňského roku, voda zůstala v bazénech tři dny, aby bylo vidět, jestli někudy neuniká,“ upřesnil Radek Kotrč.
Smontované jsou i veškeré atrakce, do března je dělníci zkompletují a spolu s technologiemi zprovozní. V průběhu dubna pak budou probíhat funkční zkoušky.
„Podle smlouvy o dílo předáváme investorovi koncem dubna jak bazén, tak i zimní stadion,“ ujistil Ondřej Paclt, mluvčí společnosti Syner. Zimní stadion má vyměněnou polovinu střešní krytiny, konkrétně v části nad ledovou plochou. Druhá polovina střechy nad diváckou tribunou projde rekonstrukcí v letošním únoru.
Uvnitř haly je hotová nová chladící deska pro ledovou plochu, kterou vede cca 20 kilometrů chladícího potrubí. „Z kraje dubna přistoupíme k montáži mantinelů a sedadel na divácké tribuně. Průběžně probíhá instalace osvětlení a ozvučení,“ pokračuje Radek Kotrč.
Projekt rekonstrukce dispozičně změnil uspořádání zázemí pod tribunou. Na úrovni prvního podlaží jsou nové šatny pro hokejisty spolu se sociálním zázemím a restaurací pro návštěvníky, o patro výše vznikne nové občerstvení a toalety pro diváky, v nejvyšším patře pak administrativní zázemí stadionu.
Město Česká Lípa už vyhlásilo výběrové řízení na nájemce restaurace ve Sportareálu.
Slavnostní otevření proběhne letos 1. června na Mezinárodní den dětí. „Připravujeme organizační tým, který bude řešit program. Z větší části chceme využít do programu českolipské sportovce, mažoretky, hudební soubory, tanečníky a pěvecké sbory. Na závěr slavnostního otevření chystáme velké překvapení,“ sdělil místostarosta Jan Stejskal.

Další zprávy z regionu najdete zde