„Vypravili jsme se do Zahrádek na guláš, ale tam teprve dělali cibulový základ a byl tam jeden stánek s pivem, proto jsme se otočili sem. Dali jsme si klasiku mexické kuchyně burrito a něco, co se jmenuje churros. Nevím, co do toho všechno dali, ale bylo to opravdu moc dobré,“ popsal Českolipan Jiří Ducháč, jak se ocitl na festivalu. K zahnání žízně si nejprve vybral pivo s veselým jménem „Žvanilka“. „Prý je z pivovaru Kněžmost. Určitě ochutnám ještě některé z dalších méně známých piv,“ dodal Ducháč.

Úspěšné potraviny, které jejich výrobci přihlásili do soutěže Regionální potravina, mohli návštěvníci akce ochutnat poblíž vstupu do areálu. Oceněné výrobky mohou po čtyři roky nést označení na svém obalu. „Je to záruka kvality,“ vysvětlil Václav Chábera z krajské agrární komory, která se podílí na organizaci této soutěže.

„K ochutnání nabízíme devět produktů, zájemce informujeme o jejich výrobci, původu, složení, ale i kde se dají koupit,“ uvedl Chábera a vyzdvihl například krůtí klobásu Prominent z Brniště, která letos zvítězila v kategorii tepelně opracovaných masných výrobků. „Klobása je charakteristická svojí příjemně uzenou vůní a jemnou chutí, obsahuje 60% krůtího masa, 20% vepřového a 13% vepřového sádla,“ upřesnil.

Dále zmínil sušené vepřové maso z Českého Dubu, které je marinované v citronové šťávě a má tak zajímavou chuť. Z mléčných výrobků zaujal kozí přírodní sýr s česnekem z farmy pod Ještědem. „Protože jsme na pivním festivalu, máme tady i oceněný ležák Prezidentský speciál 12, vítěze nápojové kategorie z jabloneckého pivovaru Volt. Chutná excelentně, kromě plzeňského a mnichovského sladu obsahuje i jeden britský slad, který mu dodává vyšší hořkost,“ ocenil Chábera.

Stánky zde mělo i několik známých regionálních pivovarů – třeba ze Svijan nebo Cvikova, ale byl tu i Pivovar Lípák, Českolipský létající, novoborský BORN. „Čepujeme ležák světlou dvanáctku „Král“, dvě APA piva, desítku světlou a polotmavou dvanáctku „Dámu“. Zájem o každý druh je vyrovnaný,“ přiblížila Simona Mašková z Pivovaru BORN.

S půllitrem jejich piva stál poblíž i českolipský místostarosta Martin Brož, kterého potěšil velký zájem veřejnosti o víkendovou akci. „Užívám si tady atmosféru,“ zmínil.

Chválil i počet zúčastněných pivovarů a možnost objevovat regionální pivovary a nové chutě jejich piv. „Je jich tu akorát, rozhodně ne příliš, je alespoň z čeho vybírat. Nejzajímavější pro mě jsou právě ty malé pivovary, na které člověk normálně nenarazí,“ vyzdvihl Brož.

Lidé stáli frontu i u červeného stanu Farní charity Česká Lípa, kde její zástupci v červených zástěrách nabízeli své vyhlášené palačinky. „Často jsme od zákazníků slyšeli, že je to jejich oblíbená charitní aktivita, že nákupem sladké palačinky podporují Azylový dům Jonáš pro matky s dětmi v tísni,“ sdělila jedna z obsluhujících dívek Tereza Ekrtová. „Palačinky za padesát korun nabízíme buď se skořicí, marmeládou, s čokoládou, nebo s čokoládou a banánem,“ poznamenala.

Kromě ochutnávání místních i světových pokrmů, které zastupovala mexická a italská kuchyně, si příchozí dávali klobásy, pečené sele, ale i pochoutky k vínu a pivu. Část se zaměřila i na sladkosti, zástup lidí čekal, až se dostane na řadu u hradní čokoládovny. Pořadatelé pamatovali i na děti přichystanými tvůrčími dílničkami. Na krytém pódiu se postupně vystřídaly kapely jako Crazy dogs, Lingers.on, Lužická tráva, Schovanky, Tomáš Linka a Přímá linka.