Návštěvníci Bezdězu se mohou během letošní sezonu těšit na jednu novinku. Je jím nově otevřené informační centrum v obci, které vzniklo na místě původní české školy. Na příchozí zde čeká pestrá nabídka pohledů, mapek, brožur a dalších informačních materiálů.
Bezdězské inforcentrum je otevřené každý den od 9 do 17 hodin kromě pondělí, kdy je pro návštěvníky uzavřen i nedaleký hrad. „Zatím probíhal zkušební provoz o víkendech, oficiální otevření proběhlo včera,“ říká starostka Bezdězu Věra Ambrožová. O návštěvníky zatím podle jejích slov nebyla nouze. „Přímo u budovy IC ústí cyklostezka, takže velká část návštěvníků jsou kolaři,“ dodává starostka.
Obec hledala pro budovu nynějšího infocentra dlohou dobu uplatnění. Objekt byl v havarijním stavu a z původní stavby nakonec zůstaly jen obvodové zdi. Zastupitelé se nakonec rozhodli pro IC a rekonstrukcí budovy obec zároveň získala prostory pro pořádání společenských akcí. „Veškeré práce si vyžádaly náklady ve výši jednoho milionu 850 tisíc korun. Na část investic se podařilo získat dotaci z programu Leader,“ uvedl již dříve Vladimír Kuřátko, bývalý starosta obce, za jehož vedení obec s projektem začala.

Turistům budou v budově IC k dispozici také veřejné toalety, které zde dosud chyběly a vzhledem k faktu, že Bezděz každoročně navštíví několik tisíc domácích i zahraničních návštěvníků se jenalo o velký nedostatek.
V prostorách infocentra, které je zcela bezbariérové, by se měla objevit i malá nadnárodní expozice o historii Bezdězu. „S vybavebním materiály nám velmi pomohla IC z Bělé pod Bezdězem, Doks a také Liberecký kraj,“ podotýká Věra Ambrožová.