Tento týden nezůstalo jen u slov, terčem se stal jeden z asistentů prevence kriminality, který je vyzval, aby mírnili své chování. Vzápětí přilétl kámen a trefil ho do tváře. Na místo okamžitě přivolali hlídku strážníků městské policie, muži se omluvili, a protože nedošlo ke zranění, záležitost tím skončila.

„O problematické skupině mladíků městská policie ví, a proto v případě, že by došlo k dalšímu napadení, okamžitě volejte tísňové linky,“ říká mluvčí strážníků Eva Vlastníková.

Nadával dělníkům na stavbě

Další incident s mužem bez domova se odehrál v pátek v Komenského ulici, kde dělníci pracovali na lešení při opravě domu. Těm začal spílat zjevně opilý muž. Choval se tak, že na stavbě mohl sám přijít k úrazu, a proto zaměstnanci stavební firmy přivolali hlídku městské policie. Než dojela na místo, muž se ze stavby vytratil. Nalezli ho nedaleko – v domě, kde ležel na chodbě.

„Strážníci se ho zeptali na důvod jeho počínání. Vysvětlil, že je v obtížné životní situaci a teď ke všemu ho ruší hluk z nedaleké stavby. Strážníci zjistili totožnost muže a vysvětlili mu, že na stavbu nemá kvůli bezpečnosti vstupovat,“ dodala Vlastníková.