Nejen strážníci českolipské městské policie, ale i asistenti prevence kriminality se při svých obchůzkách setkávají s bezdomovci různých charakterů, a to od agresivních násilníků až po chudáky, ke kterým byl osud opravdu krutý.

Při páteční obchůzce kolem hřbitova v České Lípě si povšimli jednoho z nich, když byl za chladného počasí u zdejšího altánu vysvlečený do půli těla.

"Při bližším kontaktu po prvotním podezření na výtržnost v opilosti zjistili, že muž je bez jedné horní končetiny a snaží se nasadit košili. V chladném počasí se vysvlékl ze staré, aby ji zaměnil za čistou, ale s jednou rukou v nepříznivých podmínkách to byl v daném okamžiku pro něj nadlidský úkol," uvedla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková. 

Asistentka prevence kriminality proto muže oblékla, a přitom se dozvěděla, že jde o sedmašedesátiletého důchodce, který je na ulici teprve 14 dnů. Naposledy, když přespával u vzduchotechniky v blízkosti Kauflandu ho někdo bezdůvodně v noci napadl a způsobil mu zranění, které na něm ještě bylo v obličeji patrné. Na ulici proto zůstat ani nechce a čeká na vyplacení důchodu, aby si našel provizorní bydlení.