Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnější výjezd z Doks usnadní rozšíření křižovatky

Doksy – Lepší dopravní průjezdnost křižovatky u Folobalu v Doksech by mělo zajistit její rozšíření. Křižovatka protíná přetížený hlavní tah z České Lípy na Mladou Boleslav.

15.2.2010
SDÍLEJ:

Křižovatka se upravovala již v roce 2007. Nyní se plánuje její rozšíření.Foto: Deník

„Problematický je zejména výjezd z města na Českou Lípu. Ten současný je vzhledem k frekvenci dopravy nedostatečný a zejména v průběhu letní sezony zde dochází k častým zácpám,“ informoval zastupitele na jejich jednání místostarosta Doks Karel Kapoun. Podle něj za zhoršenou průjezdnost mohou špatně vyprojektované výjezdy, kvůli nimž se doprava často dostávala do kolizního bodu.

Kraj přislíbil pomoc

Dokští několikrát na problematickou situaci upozorňovali Krajský úřad Libereckého kraje. „Intervencemi se nám podařilo dosáhnout, že krajský úřad nakonec náš požadavek akceptoval a přislíbil, že křižovatka bude rozšířena ještě o jeden výjezd, aby se doprava optimalizovala,“ doplnil Karel Kapoun.

„Proč se namísto toho rovnou neudělá kruhový objezd, který by usnadnil dopravu,“ zajímal se Martin Jurčík s tím, že by došlo k celkovému zklidnění přetížené dopravy a tím i zvýšení bezpečnosti na komunikaci, po níž denně projedou tisíce aut.

Kruhák je minulost

Takové řešení podle Karla Kapouna město v minulosti několikrát připomínkovalo. Problémem však je, že by kruhový objezd musel být dostatečně veliký a zasahoval by tak až k přilehlým garážím a jejich majitelé z řad dokských obyvatel by je již nemohli využívat.

„V přípravě je však další obchvat, po jehož zprovoznění se stane současný tah z České Lípy na Mladou Boleslav druhořadou komunikací. Z tohoto důvodu je i otázka výstavby kruhového objezdu minulostí,“ podotkl Karel Kapoun.

Dokští již učinili první krok k tomu, aby mohlo dojít k úpravě křižovatky. Zastupitelé odsouhlasili převod přilehlého pozemku z majetku státu do svého vlastnictví. „Po realizaci stavby výjezdu na Českou Lípu, jej na základě vzájemné dohody převedeme na Liberecký kraj, potažmo na Krajskou správu silnic, která se o komunikaci stará,“ dodal Karel Kapoun.

Autor: Radmila Pokorná

15.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení