VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezplatně poradí rodinám

Nový Bor –Bezplatné právní poradenství pro rodiny s dětmi, které žijí na Novoborsku, začne 9. února poskytovat v Novém Boru Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje.

3.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Služba pro rodiny, které se dostaly do potíží, na Novoborsku dlouho scházela. „Služba je určená především rodinám s dětmi (maximálně do šestadvaceti let), jež se dlouhodobě nacházejí v tak obtížné životní situaci, že ji rodiče nedokáží bez pomoci překonat,“ uvedl Milan Reichert, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Důvodů, proč se tyto rodiny dostávají do svízelné situace, bývá celá řada. Od materiálních a ekonomických životních podmínek (dluhy, ohrožení ztrátou majetku, bydlení atd.), přes odlišný životní styl, nevhodnou rodinnou výchovu až po chybějící rodinné zázemí způsobené například neúplnou rodinou či rodinou se zdravotně postiženým dítětem.

„Potřebu bezplatné právní poradny pociťujeme již delší čas. Vidíme to při jednání s občany na našem odboru a potvrzují nám to i sociální pracovníci v terénu. Proto se také bezplatné právní poradenství pro veřejnost objevilo před dvěma lety v komunitním plánování sociálních služeb,“ zdůvodnil Milan Reichert.

„Očekáváme, že díky bezplatnému právnímu poradenství dokáže cílová skupina alespoň částečně své potíže řešit,“ dodal vedoucí odboru. Právní poradna bude rodinám k dispozici jednou za dva týdny, ve středu od 15 do 17 hodin. Zájemci ji najdou v budově novoborského Domu s pečovatelkou službou, v ulici Svatopluka Čecha.

Centrum pro postižené Libereckého kraje zřizuje bezplatné právní poradenství v rámci sociální služby Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi na Českolipsku a Novoborsku, a to z projektu Libereckého kraje služby sociální prevence v Libereckém kraji.

Helena Plicková

3.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení