Ke slabosti pro makové koláče se přiznal biskup Litoměřické diecéze mons. Jan Baxant během své návštěvy v Kamenickém Šenově. Sem přijel v sobotu požehnat kapli Svaté rodiny při zdejší Křížové cestě. Jednu z nejvýznamnějších památek ve městě vlastními silami obnovují členové občanského sdružení Na výsluní.

Jan Baxant ve své řeči ocenil úsilí Šenovských a zmínil rovněž výbornou sklářskou pověst města a v celém světě známou výrobu lustrů. Přijal i pozvání na symbolický přípitek čerstvou vodou z prameniště Svatého kříže. „Opravdu je pitná, aby to nebylo jednou za život,“ ujišťoval se s úsměvem biskup předsedy sdružení Václava Frömmela.

K velké radosti dobrovolníků se Jan Baxant oproti původním plánům vydal na procházku po Křížové cestě, kterou rovněž neplánovaně požehnal a neváhal ani vyjít krkolomným terénem na vyhlídku, nejvyšší místo obnovované stezky. „Je to pro nás velká čest a rovněž odměna za několikaleté úsilí,“ shrnul Václav Frömmel.

S obnovou zničené Křížové cesty, na níž první stavby vznikly již v roce 1500, začali dobrovolníci zhruba před třemi lety.