Senioři z Nového Boru si přejí besedy s významnými osobnostmi, Letní dům v Praze zase shání podporu na organizaci tradiční andělské slavnosti pro děti s dětského domova v Krompachu. Dvojici finalistů v soutěži Nadace Tesco pak konkuruje Junák český skaut Libereckého kraje.

Podaří se některé z domácích organizací získat 50 tisíc korun, a zrealizovat díky tomu vlastní projekt? O tom mohou rozhodnout sami obyvatelé Českolipska nákupem v prodejnách Tesco v Novém Boru a Mimoni.

„Klientům sociálních služeb i seniorům se sníženou pohyblivostí to umožní smysluplně strávit volný čas, dozvědět se něco nového. Každý, kdo by pro nás hlasoval, může výrazně přispět k narušení každodenního stereotypu seniorů," vysvětluje Daniel Nerad, ředitel Sociálních služeb města Nový Bor.

Příspěvková organizace města soutěží s projektem „Podpora aktivního života seniorů". Jeho smyslem je uspořádat několik besed a přednášek s významnými osobnostmi. „Tipuji to na čtyři besedy v období od září do prosince, které by se uskutečnily v bezbariérových prostorech domu s pečovatelskou službou. Děláme různé akce, ale něco podobného je v současné době samozřejmě závislé na penězích," dodává Nerad.

Andělská slavnost v Krompachu.K vítězství mohou lidé hlasováním dopomoci také pražské organizaci Letní dům, která pořádá před Vánoci komunitní slavnost pro děti z dětského domova v Krompachu i tamní veřejnost. Jejím smyslem je především podpořit kontakt dětí z dětského domova s místní komunitou i dětem poskytnout zážitek a pospolitost.

Děti se zapojí do příprav slavnosti i její realizace, pomohou se zdobením prostor, žehlením kostýmů, vyvěšováním plakátů a také si připraví vlastní vystoupení.

Tradiční slavnost potom nabídne víkend plný pohádek, vánočních písniček, tvořivých dílen a slavnostní atmosféry.

Letní dům pomáhá od roku 1997 dětem a mladým lidem z dětských domovů a rodinám. Tvořivě rozvíjí osobnost, pomáhá v krizovém období a podporuje vazby v prostředí, kde děti a mladí lidé vyrůstají.

Jak hlasovat v Novém Boru a Mimoni:Podpořit projekty Sociálních služeb města Nový Bor nebo Letního domu mohou lidé hlasováním v Tesco prodejnách v Novém Boru a Mimoni. Hlasovací žeton získají zákazníci, kteří nakoupí za více než 200 korun. Vhozením do hlasovacího zařízení přímo v prodejně poté přidělí hlas. Organizace s nejvyšším počtem hlasovacích žetonů pak získá příspěvek ve výši 50 tisíc korun na realizaci svého projektu. Soutěž Pomáháme s vámi pořádá nadace Tesco. Hlasování probíhá až do neděle 28. června.